Dzisiaj XXVIII Niedziela Zwykła – Dzień Papieski. Na Mszy św. godz.10.30. dzieci pragną dziękować Panu Bogu za rocznicę swojej Pierwszej Komunii świętej. Ogarniamy modlitwą dzieci i ich rodziny.

Zachęcam do udziału w Nabożeństwach Różańcowych. Szczególnie dzieci i młodzież.

W liturgii tygodnia we wtorek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, we czwartek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, w piątek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, a w sobotę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego.

Dzisiaj z racji Dnia Papieskiego ofiarą do puszki umieszczonej na kracie drzwi, możemy wesprzeć Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Dziękuję Panu Arkadiuszowi Ziemba za udrożnienie odpływu wody przy kościele, a Panu Jarosławowi Hryczyk za transport i piasek do zagęszczenia odzyskanego ciągu procesyjnego wokół kościoła i kostki, po odwiertach i położeniu sond do pompy ciepła kostki. Pani Mieczysławie dziękuję za przygotowanie kościoła na niedzielę.

Za tydzień Uroczystością Odpustową o godz. 12.00 uczcimy Patronkę naszej Parafii św. Jadwigę Śląską. Naszej modlitwie będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże ks.prałat Stefan Rogula. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian na tę Mszę świętą.

Ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną nie narażając mieszkańców na niebezpieczeństwo P. Sołtys odwołuje zaplanowane biesiadowanie przy „pieczonkach”.

Zbliża się miesiąc listopad – czas szczególnej pamięci o zmarłych z naszych rodzin. Możemy zgłaszać bliskich zmarłych, których chcemy wspominać w wypominkach octawalnych, półrocznych czy rocznych w kościele przed Mszą św. o godz. 08.00, 10.30. lub 16.00.

Intencje Mszy świętych.

Niech Bóg wszystkim błogosławi.