Dzisiaj XXI Niedziela Zwykła. Dzisiaj rozpoczęła się w Będzinie XXIX Piesza Pielgrzymka do Czarnej Madonny. Zachęcam do duchowego pielgrzymowania, dla chętnych są jeszcze do odebrania w zakrystii Przewodniki Pielgrzyma.

Trwa sierpień miesiąc abstynencji i modlitwy o trzeźwość w Polsce.

W tym tygodniu w liturgii; w poniedziałek święto św. Bartłomieja Apostoła, w środę uroczystość NMP Częstochowskiej, w czwartek wspomnienie św. Moniki, w piątek wspomnienie św. Augustyna, a w sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

W okresie wakacyjnego wypoczynku poświęcajmy więcej czasu na modlitwę i lekturę Pisma Świętego.

Niech Bóg Swoją Łaską wynagradza za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii.

Dziękuję Paniom Zofii Ferdyn, Lucynie Kozera, Magdzie Sapińskiej i Mieczysławie Romik za przygotowanie kościoła na Niedzielę. Pani Teresie Holik za pielęgnacje otoczenia pomnika Papieża. Dziękuję Paniom, które ofiarowują kwiaty do kościoła.

Intencje Mszy świętych.