Dzisiaj XX Niedziela Zwykła. W przyszłą niedzielę 23 sierpnia rozpoczyna się w Będzinie XXIX Piesza Pielgrzymka do Czarnej Madonny. Kto pragnie duchowo pielgrzymować, w tym szczególnym czasie, do czego gorąco zachęcam, zechce zabrać materiały ze stolika przy wyjściu, natomiast Przewodnik Pielgrzyma można otrzymać w zakrystii.

Trwa sierpień miesiąc abstynencji i modlitwy o trzeźwość w Polsce.

W tym tygodniu w liturgii; w poniedziałek wspomnienie św.Jacka, a w sobotę wspomnienie NMP Królowej.

W okresie wakacyjnego wypoczynku poświęcajmy więcej czasu na modlitwę i lekturę Pisma Świętego. Pamiętajmy w naszych modlitwach dziękować Panu Bogu za tegoroczne zbiory.

Niech Bóg Swoją Łaską wynagradza za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Dzisiaj jest trzecia niedziela miesiąca.

Dziękuję Paniom Zofii Ferdyn, Lucynie Kozera i Mieczysławie Romik za przygotowanie kościoła na Niedzielę. Pani Teresie Holik za pielęgnacje otoczenia pomnika Papieża i wszystkim Paniom, które ofiarowują kwiaty do kościoła.

Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć:
Miłosz Roman Gierczak-wolny, zam. Siemianowice Śl, par. św. Ducha i Sylwia Aleksandra Skowyrska-wolna, zam. par. tutejsza. Zap. III.
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między Nupturientami jest w sumieniu zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

Intencje Mszy świętych.