Dzisiaj XVIII Niedziela Zwykła i jednocześnie pierwsza miesiąca, gdy Adorujemy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Bardzo serdecznie dziękuję Dzieciom Komunijnym i Pani Ani za modlitwę i prezent, który cały Kościół zaskoczył , Kołu Gospodyń Wiejskich, OSP i Pani Sołtys, Kołom Żywego Różańca, Służbie Liturgicznej za modlitwę, kwiaty, życzenia i prezenty, Panu Wojciechowi, Chórowi Parafialnemu i Zespołowi Muzycznemu za modlitwę, kwiaty i oprawę muzyczną Eucharystii w mojej intencji i Wam Wszystkim Kochani za modlitwę życzenia i serdeczności jakich doświadczam od Was na co dzień. Dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na moje zaproszenie i na Plebani poczęstowali się kawą i ciastem świętokrzyskim.

Trwa sierpień miesiąc abstynencji i modlitwy o trzeźwość w Polsce.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Zachęcam do spowiedzi pierwszo piątkowej.

W okresie wakacyjnego wypoczynku poświęcajmy więcej czasu na modlitwę i lekturę Pisma Świętego.

Niech Bóg Swoją Łaską wynagradza za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Mam nadzieję że kolejne ozdobienie naszej Świątyni również podoba się wszystkim. Składam serdeczne Bóg zapłać Ofiarodawcy, za piękny Dar Serca do naszej Parafii.

Dziękuję Pani Mieczysławie za przygotowanie kościoła na Niedzielę. Panu Michałowi Słania z Bobrownik za ofiarowane kwiaty. Pani Urszuli Pawełczyk za ofiarowane kwiaty do ołtarza Matki Bożej i wypolerowanie Tabernakulum, a Panom Stanisławowi Ferdyn, Leszkowi Romik, Edwardowi Pawełczyk i Krzysztofowi Figołuszka za wysprzątanie pomieszczenia pod schodami kościoła. Panu Andrzejowi Łaski za wywóz złomu.

Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć:
Miłosz Roman Gierczak-wolny, zam. Siemianowice Śl, par. św. Ducha i Sylwia Aleksandra Skowyrska-wolna, zam. par. tutejsza. Zap. I.

Intencje Mszy świętych.