Dzisiaj XIX Niedziela Zwykła.

Trwa sierpień miesiąc abstynencji i modlitwy o trzeźwość w Polsce.

W tym tygodniu w liturgii; w poniedziałek święto św. Wawrzyńca, w piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, a w sobotę 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.

W okresie wakacyjnego wypoczynku poświęcajmy więcej czasu na modlitwę i lekturę Pisma Świętego. Pamiętajmy w naszych modlitwach polecać Panu Bogu tegoroczne zbiory.

Niech Bóg Swoją Łaską wynagradza za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Następna niedziela jest trzecią miesiąca.

Dziękuję Pani Mieczysławie za przygotowanie kościoła na Niedzielę. Paniom Lucynie Kozera i Urszuli Pawełczyk za pielęgnowanie w tym tygodniu otoczenia kościoła. Panu Mateuszowi Nowickiemu za wykoszenie trawy wokół kościoła.

Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć:
Miłosz Roman Gierczak-wolny, zam. Siemianowice Śl, par. św. Ducha i Sylwia Aleksandra Skowyrska-wolna, zam. par. tutejsza. Zap. II.

Intencje Mszy świętych.