Dzisiaj Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. Powierzamy nasze rodziny opiece Najświętszej Rodziny. Następna Niedziela będzie pierwszą miesiąca gdy adorujemy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi-Nowy Rok. To także Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Na rozpoczęcie Nowego Roku śpiewamy pieśń „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Dziękuję Panu Arkadiuszowi Ziemba za zorganizowanie choinek do naszej Świątyni, Paniom Mirosławie Lisik i Elżbiecie Kulik za kolejną ogromną pracę w wymyciu chóru, Paniom Ilonie Masło, Krystynie Kłys, Magdzie Sapińskiej, Lucynie Kozera, Zofii Ferdyn, Halinie Kotuła za sprzątanie, Służbie Liturgicznej za przygotowanie Szopki i całej dekoracji na Święta, Pani Joli Wróbel za pielęgnowanie Groty Matki Bożej a Pani Teresie Holik za pielęgnowanie Pomnika JP II. Pani Mieczysławie Romik za dekorację kwiatową.

Z serca wielkie Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które przeznaczamy na bieżące potrzeby kościoła. W związku z zaistniałą sytuacją nie będzie powszechnej Wizyty Pasterskiej. Ponieważ wiele Rodzin o to pytało prosiłem jeśli sobie życzymy o pozostawienie w koszyczku przez okres świąteczny małej karteczki z danymi danej rodziny tzn. ulica i nr.domu i jeśli ktoś nie widzi problemu to również telefon kontaktowy. Ja po Nowym Roku uzgodnię termin takiej wizyty na osobiste zaproszenie. Wszyscy ogarniajmy się wzajemną modlitwą.

Intencje Mszy świętych.

Niech błogosławieństwo umacnia nas na nadchodzący Nowy Rok.