Moi Kochani przed nami Święte Triduum Paschalne zwieńczone Niedzielą Wielkanocną Zmartwychwstania Pańskiego. Cytując Ministra Zdrowia prof. Szumowskiego „to święta Nowego Życia i niech takimi pozostaną”!

Wielu z nas już nie może doczekać się normalnej codzienności. W intencji o ustanie epidemii zanosimy nasze modlitwy do Pana Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Patronki naszej Parafii św. Jadwigi Śląskiej i św. Jana Pawła II, którego w tych dniach szczególnie wspominamy.

Wam Wszystkim i Każdemu z osobna pragnę powtórzyć dzisiaj, w tę Niedzielę Palmową za Papieżem Franciszkiem: „Dzisiaj, przed snem, pomyśl o dniu, w którym możemy znów wyjść na zewnątrz. Jak się znów spotkamy, a możliwość zrobienia zakupów z całą rodziną będzie się wydawać wakacjami. Pomyśl o czasie, kiedy kawa w barze, uściski, widok spacerujących za rękę ludzi, bieganina roześmianych dzieci, powrócą do naszego życia. Pomyśl o tym, że to co dzieje się teraz, będzie tylko wspomnieniem, a nasze normalne, zwyczajne życie będzie jak prezent-nieoczekiwany i piękny! I pokochamy wszystko, co dotąd wydawało się oczywiste! I będziemy wdzięczni za każdą sekundę! Kąpiel w morzu, wschody i zachody słońca, tosty, śmiech. Znowu będziemy się śmiać. A to wszystko dzięki odwadze i sile każdego z nas”!

Mam nadzieję, że przeżywany obecnie czas obumarcia, uświadamia fakt, że nie ma zmartwychwstania bez uprzedniej śmierci. Chrystus Zmartwychwstały powołuje nas do ustawicznego procesu zmartwychwstania, powstawania na nowo.

Poeta ks. Jan Twardowski w wierszu „Prośba” napisał:
…straszy mnie teraźniejszość
by wytrwać na drogach
została tylko przyszłość
by się chociaż raz cieszyć
jeszcze jej nie zbrudziłem
cała w rekach Boga
”.

Taka jest prawda – całe nasze życie jest w rękach Boga, i niech Bóg Wszystkich Nas Strzeże i Nam Błogosławi.

Ks. Proboszcz.