Dzisiaj Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Wspominając uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy błogosławię gałązki palmowe. Rozpoczynamy Wielki Tydzień.

W Wielki Czwartek w dniu ustanowienia Sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii, Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00.

W Wielki Piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00. Po nim Liturgia Wielkiego Piątku i indywidualna Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22.00. W Wielki Piątek pamiętajmy o zachowaniu postu i wstrzemięźliwości.

W Wielką Sobotę Kościół trwa przy Grobie Pańskim. Możliwość indywidualnej Adoracji od godz. 08.00 do 12.00. Pobłogosławienia posiłku na stół wielkanocny w każdym domu, może dokonać głowa rodziny.

Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się w Świątyni o godz. 18.00 od zapalenia Paschału, a zwieńczy ją Msza Wigilii Paschalnej. Nie będzie wieczornej Procesji Rezurekcyjnej.

W tym świętym czasie szczególnie modlimy się o ustanie epidemii.

W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego porządek Mszy św. o godz. 08.00; 10.00; 12.00; 16.00.

Błogosławieństwo stołu przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego: zobacz.

Codziennie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania po wcześniejszym zgłoszeniu.

Ponieważ w tych tygodniach, ze względu na zaistniałą sytuację, nie uczestniczymy w Liturgii Mszy świętych, chętnych proszę o przekazywanie ofiar choćby najmniejszych na konto parafialne 69 8438 0001 0020 8190 2000 0010 i z serca dziękując, niech Bóg wynagrodzi za przekazywane ofiary.

Zachęcam do lektury świeżej prasy katolickiej.

Intencje Mszy św.