Dzisiaj IV niedziela Adwentu i jednocześnie trzecia miesiąca. W następną niedzielę Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa.

W czwartek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Pamiętajmy w tym dniu o zachowaniu tradycji i zwyczajów polskich podczas Wieczerzy Wigilijnej.

W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Jak zapewne zauważyliśmy zostały pomalowane ściany kościoła, chór, wejście na chór, krużganek miedzy drzwiami i doświetlono kościół. Po Nowym Roku rozpoczniemy ostatni etap naszych prac na ścianie Prezbiterium. Mam nadzieję że wszystkim w naszej świątyni jest już cieplutko. Pompa ciepła załączyła się 12 X.

Dziękuję Paniom Mirosławie Lisik i Elżbiecie Kulik za ogromną pracę w posprzątaniu chóru po remoncie a Mateuszowi Król za wymycie bardzo poważną maszyną wszystkich chodników, dywanów a przede wszystkim wymycie obić siedzeń wszystkich ławek. Na poniedziałek zapraszam do uzupełnienia sprzątania na święta.

Z serca wielkie Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które przeznaczamy na bieżące potrzeby kościoła. W związku z zaistniałą sytuacją nie będzie powszechnej Wizyty Pasterskiej. Ponieważ wiele Rodzin o to pyta to bardzo proszę jeśli sobie życzymy o pozostawienie w koszyczku przez cały okres świąteczny małej karteczki z danymi danej rodziny tzn. ulica i nr.domu i jeśli ktoś nie widzi problemu to również telefon kontaktowy, a ja po Nowym Roku poinformuję o porządku wizyt na osobiste zaproszenie. Wszyscy ogarniajmy się wzajemną modlitwą.

Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć; Krzysztof Edmund Bloch i Paulina Mariola Król zamieszkali parafia tutejsza. Zap. III.

Niech błogosławieństwo umacnia nas na nadchodzące święta.