Dzisiaj I niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny i czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.

Przyszła niedziela jest pierwszą miesiąca, kiedy adorujemy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Wspierając Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom są do nabycia świece wigilijne małe i duże.

W liturgii tygodnia przeżywamy wspomnienia obowiązkowe; we czwartek św. Franciszka Ksawerego – Prezbitera, a w piątek św. Barbary, Dziewicy i Męczennicy, patronki górników i hutników.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Dziękuję Paniom: Ilonie Masło, Halinie Kotuła, Lucynie Kozera, Zofii Ferdyn i Mieczysławie Romik za posprzątanie i przygotowanie kościoła na niedzielę.

Na ręce Pani Honoraty Ziemba już dziękuję wszystkim, którzy roznoszą do naszych rodzin poświęcone Opłatki na Stół Wigilijny. Gdyby ktoś był nieobecny w tym czasie może zaopatrzyć się w Opłatki w Zakrystii.

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane szczególnie w tym trudnym czasie na potrzeby Parafii. Niech Bóg wszystkim wynagrodzi za wszelkie dobro.

W Zakrystii są również do nabycia, o różnej tematyce, Kalendarze na 2021 rok.

Intencje Mszy świętych

Niech błogosławieństwo umacnia nas na drodze wiary.