Dzisiaj XXXIV Niedziela zwykła. W Liturgii obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Oddajemy siebie, wspólnotę parafialną i cały Kościół Jezusowi Królowi.

Za tydzień pierwsza Niedziela Adwentu i jednocześnie pierwsza miesiąca, gdy adorujemy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

W tym tygodniu w sobotę liturgiczne wspomnienie; św. Andrzeja Apostoła.

Jest możliwość zakupienia Kalendarza na 2020 rok. Zachęcam do zakupienia Świecy Wigilijnej. Duża w cenie 15 zł, mała w cenie 6 zł. Ofiary z zakupu świec przeznaczamy na potrzeby Caritas.

Panie należące do KGW, czy Róż Różańcowych, roznoszą poświęcone przeze mnie, Opłatki na Stół Wigilijny. Ofiary jakie składamy są przeznaczone na zmodernizowaną automatykę naszych dzwonów, jakiej dokonano po 25 latach użytkowania i dwóch poważnych naprawach w ostatnim roku. Również w ramach tej ofiary pamiętamy o P. Organiście, który codziennie przez cały rok służy, abyśmy jak najlepiej mogli przeżywać Liturgię Mszy św. i wszystkich Nabożeństw.

Dziękuję P. Mieczysławie za przygotowanie Kościoła na Niedzielę. Gratulujemy i otaczamy modlitwą KGW i Zespół Folklorystyczny „ Rogozanki ‘’, którzy przeżywają piękne swoje Jubileusze.

Głosując przez Internet, do 26 listopada, wchodząc na stronę Rogoźnika zechciejmy wspomóc naszą szkolną Orkiestrę Dętą „ Allegretto ‘’.

Intencje Mszy św.