Dzisiaj XXX Niedziela zwykła wieńcząca Tydzień misyjny. Tydzień temu w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy Uroczystość odpustową. Bardzo serdecznie dziękuję Ks. Bp. Grzegorzowi, wszystkim Kapłanom za modlitwę w intencji naszej Parafii. Dziękuję Szkolnej Orkiestrze Dętej „ Allegretto „ P. Organiście Wojciechowi, Chórowi i Scholi za oprawę muzyczną. Dziękuję wszystkim Pocztom Sztandarowym; Różom Różańcowym, KGW, Braci Górniczej i Druhom OSP, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Dzieciom i P. Annie, wszystkim Gościom i Parafianom za piękne świadectwo wiary i uczczenie naszej Patronki św. Jadwigi Śląskiej.

W tym tygodniu w piątek uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o 10.00 w Kościele, o14.00 Procesja na Cmentarzu i po niej Msza św. Ze względu na małą ilość kleryków w naszym Seminarium i nieobecność ich przedstawiciela na Cmentarzu, ofiarą do puszki możemy wesprzeć potrzeby Seminarium.

W każdy czwartek trwamy na Adoracji Najświętszego Sakramentu od 17.30 do 18.30. Dziękuję za przewodniczenie minionej Adoracji.

O pierwszym Piątku miesiąca przypominam szczególnie dzieciom, które rozpoczęły Nowennę.

Zachęcam do lektury świeżej prasy katolickiej.

Zbliża się Listopad miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów, również modlitwa za zmarłych w tzw. WYPOMINKACH jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatecznego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba. Możemy zgłaszać naszych zmarłych w wypominkach jednorazowych na Procesję po Cmentarzu, jak również w wypominkach octawalnych lub rocznych.

Trwają Nabożeństwa Różańcowe. Dziękuję wszystkim dzieciom, które systematycznie uczęszczają, aby modlić się na Różańcu.Dziękuję Grażynie i Robertowi Orgasińskim za przygotowanie i prowadzenie w ubiegłą Niedzielę Nabożeństwa Różańcowego w językach misyjnych.

Intencje Mszy św.