Dzisiaj XXVIII Niedziela zwykła i jednocześnie Dzień Papieski-ofiarą do puszki zechciejmy wesprzeć Dzieło Nowego Tysiąclecia. W naszej Wspólnocie parafialnej gościmy przedstawiciela naszego Seminarium Diecezjalnego, który przybył aby modlić się wraz z nami o dobre i święte powołania do Służby Bożej w Kościele. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej diecezji.

W następną Niedzielę o godz.12.00 Sumę Odpustową odprawi w intencji Parafian i wygłosi Słowo Boże J.E.Ks.Bp Grzegorz Kaszak Ordynariusz naszej Diecezji. Na tę Mszę św. dla uczczenia naszej Patronki św. Jadwigi Śląskiej serdecznie wszystkich zapraszam. Naszą uroczystość uświetni występ Szkolnej Orkiestry Dętej „ Allegretto ” i ofiarą do puszki możemy wesprzeć młode talenty dzieci i młodzieży naszej parafii. Taca natomiast z następnej niedzieli jest przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne. Na generalne sprzątanie Świątyni na Odpust parafialny zapraszam w Środę na godz.10.00.

W każdy czwartek trwamy na Adoracji Najświętszego Sakramentu od 17.30 do 18.30. Dziękuję Joli i Michałowi Ferdyn za przewodniczenie minionej Adoracji.

Dziękuję P. Mieczysławie za przygotowanie Kościoła na Niedzielę.

Zachęcam do lektury świeżej prasy katolickiej.

Zbliża się Listopad miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów, również modlitwa za zmarłych w tzw. WYPOMINKACH jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatecznego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba. Możemy zgłaszać naszych zmarłych w wypominkach jednorazowych na Procesję po Cmentarzu, jak również w wypominkach octawalnych, półrocznych lub rocznych.

Trwają Nabożeństwa Różańcowe, na które zapraszam.

Termin zgłoszenia kandydatów do Bierzmowania upływa z końcem m-ca.

Intencje Mszy św.