Dzisiaj XXVII Niedziela zwykła i jednocześnie pierwsza m-ca, gdy oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie. W następną Niedzielę-Dzień Papieski-ofiarą do puszki zechciejmy wesprzeć Dzieło Nowego Tysiąclecia. W naszej Wspólnocie parafialnej będziemy gościć przedstawiciela naszego Seminarium Diecezjalnego, który przybędzie, aby pomóc w przeprowadzeniu Niedzieli Powołaniowej.

W tym tygodniu jutro przypada wspomnienie NMP Różańcowej. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich Kołach Różańcowych naszej Parafii, które codziennie pamiętają o nas przez wszystkie dni roku.

Zapraszamy kandydatów do grona Ministrantów i Lektorów.

W każdy czwartek trwamy na Adoracji Najświętszego Sakramentu od 17.30 do 18.30. Dziękuję Monice i Jackowi Nowickim za przewodniczenie minionej Adoracji.

Dziękuję P. Mieczysławie za przygotowanie Kościoła na Niedzielę.

Zachęcam do lektury świeżej prasy katolickiej.

Zachęcam Rodziców, aby towarzyszyły swoim dzieciom w spotkaniach liturgicznych w celu jak najlepszego przygotowania się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

Rozpoczęliśmy Nabożeństwa Różańcowe, na które zapraszam szczególnie dzieci i kandydatów przygotowujących się do przyjęcia najbliższego Sakramentu Bierzmowania.

Kandydaci do przyjęcia najbliższego Sakramentu Bierzmowania z klas VII i VI zapisują się u mnie osobiście. Termin zgłoszenia upływa z końcem tego m-ca.

Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć:

  • Kamil Andrzej Golec wolny, zam. ul. Borówkowa par. św. Jerzego w Gliwicach i Sonia Wioletta Jura wolna, zam. ul. Parkowa par. tutejsza zap.III.

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między Nupturientami jest zobowiązany w sumieniu powiadomić Kancelarię parafialną.

Intencje Mszy św.