Dzisiaj XXVI Niedziela zwykła. Następna to pierwsza m-ca, gdy oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie.

W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota m-ca. Zachęcam dzieci do podjęcia Nowenny pierwszych piątków m-ca.

Zapraszamy panie i panów do Chóru parafialnego oraz dzieci do Scholi.

W każdy czwartek trwamy na Adoracji Najświętszego Sakramentu od 17.30 do 18.30. Dziękuję Grażynie i Robertowi Orgasińskim za przewodniczenie minionej Adoracji i podzielenie się z nami w ubiegłą Niedzielę doświadczeniem z podróży misyjnej.

Dziękuję P. Mieczysławie za przygotowanie Kościoła na Niedzielę. Dziękuję Paniom; Zofii Ferdyn, Urszuli Pawełczyk, Zdzisławie Siudak, Halinie Kotuła i Marii Klima, które w tym tygodniu pielęgnowały ozdobne rośliny i kwiaty wokół Kościoła.

Zachęcam do lektury świeżej prasy katolickiej.

Zapraszam Rodziców, którzy zapisali swoje dzieci, aby w tym roku szkolnym przygotowały się do przyjęcia I Komunii św. na spotkanie za tydzień po Mszy św.o godz.10.30.Służba Liturgiczna oraz kandydaci na Ministrantów czy Lektorów mają spec spotkanie w piątek po Mszy św.

Jak zapewne zauważyliśmy od pewnego czasu Kondukt pogrzebowy nie idzie na cmentarz a przejeżdżamy jak to ma miejsce w większości Parafii.

Od Wtorku przed Mszą św. rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe, na które zapraszam szczególnie dzieci i kandydatów przygotowujących się do przyjęcia najbliższego Sakramentu Bierzmowania. Kandydaci z klas VIII i VII zapisują się u mnie osobiście. Termin zgłoszenia do 31X b.r.

Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć:

  • Kamil Andrzej Golec wolny, zam. ul. Borówkowa par. św. Jerzego w Gliwicach i Sonia Wioletta Jura wolna, zam. ul. Parkowa par. tutejsza zap. II

Intencje Mszy Św.