Dzisiaj XXV Niedziela zwykła.

W poniedziałek w Liturgii wspomnienie św. Ojca Pio, w piątek św.Wincentego a Paulo, w sobotę św. Wacława męczennika.

Zapraszamy panie i panów do Chóru parafialnego na środę po Mszy św. oraz dzieci do Scholi na sobotę po Mszy św.

W każdy czwartek trwamy na Adoracji Najświętszego Sakramentu od 17.30 do 18.30. Chętnych serdecznie zapraszam. Dziękuję Joli i Michałowi Ferdyn za przewodniczenie minionej Adoracji.
Dziękuję Grażynie i Robertowi Orgasińskim za podzielenie się z nami doświadczeniem z podróży misyjnej.

Dziękuję P. Mieczysławie za przygotowanie Kościoła na Niedzielę. Dziękuję Paniom, które pielęgnują ozdobne roślinki i kwiaty wokół Kościoła.

Zachęcam do lektury świeżej prasy katolickiej.

Zapraszam Rodziców, którzy zapisali swoje dzieci, aby w tym roku szkolnym przygotowały się do przyjęcia I Komunii św. a jest ich 24 na spotkanie w Niedzielę 06.X. po Mszy św.o godz.10.30.

Jak zapewne zauważyliśmy od pewnego czasu Kondukt pogrzebowy nie idzie na cmentarz a przejeżdżamy jak to ma miejsce w większości Parafii. Ponieważ kilka razy w ostatnim roku praktycznie musiałem uciekać do pobocza wraz z ministrantami niosącymi krzyż, ze względu, że na zakrętach kondukt jest niewidoczny, nie chcąc narażać siebie, ministrantów oraz inne osoby na odpowiedzialność karną, unikając sytuacji tragicznej a idziemy drogą powiatową o dużym natężeniu ruchu, takie rozwiązanie proponuję. Amen.

Dobiegają końca procedury urzędowe związane z naszą termomodernizacją. Mam nadzieję, że niebawem będę mógł podzielić się dobrymi wiadomościami.

Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć:

  • Kamil Andrzej Golec wolny, zam.ul.Borówkowa par.św.Jerzego w Gliwicach i Sonia Wioletta Jura wolna, zam.ul.Parkowa par.tutejsza zap. I

Intencje Mszy Św.