Dzisiaj XXIX Niedziela zwykła rozpoczynająca Tydzień misyjny. W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy Uroczystość odpustową. Bardzo serdecznie dziękuję Ks. Bp. Grzegorzowi za przewodniczenie Liturgii i wygłoszone Słowo Boże. Dziękuję wszystkim Kapłanom za modlitwę w intencji naszej Parafii. Dziękuję Szkolnej Orkiestrze Dętej „ Allegretto „ pod kierunkiem P. Krzysztofa Zając i opieką P. Dyrektor Justyny Lach. P. Organiście Wojciechowi, Chórowi i Scholi za oprawę muzyczną. Dziękuję P. Tomaszowi Bednarek Prezesowi WFOŚiGW, który podpisał decyzję o przyznaniu dotacji dla naszej Parafii czym sprawił, że możemy rozpoczynać nasze prace związane z termomodernizacją. Dziękuję wszystkim Gościom i Parafianom. Po Procesji wokół Świątyni mamy możliwość ucałować Relikwie św. Jadwigi Śląskiej. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne. Natomiast ofiarą do puszki możemy wesprzeć młode talenty dzieci i młodzieży naszej parafii z „Allegretto”.

W tym tygodniu we Wtorek wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II.

W każdy czwartek trwamy na Adoracji Najświętszego Sakramentu od 17.30 do 18.30. Dziękuję Grażynie i Robertowi Orgasińskim za przewodniczenie minionej Misyjnej Adoracji.

Dziękuję P.Ilonie Masło, Krystynie Kłys, Magdzie Sapińskiej, Lucynie Kozera, Zofii Ferdyn i P.St-wi Ferdyn za prace porządkowe w K-le i wokół Kościoła. P.Urszuli Pawełczyk za wypolerowanie Tabernaculum i Chrzcielnicy. P.Teresie Holik za ciągłe dbanie o wizerunek pomnika Papieża. P.Joli Wróbel za odnowienie całej szaty kwiatowej w Grocie Matki Bożej. P.Mieczysławie za przygotowanie w kwiatach Kościoła na Odpust i wszelkie dekoracje. P.Markowi Wróbel za wykoszenie trawy.

Zachęcam do lektury świeżej prasy katolickiej.

Zbliża się Listopad miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Pamietajmy o uporządkowaniu grobów, również modlitwa za zmarłych w tzw. WYPOMINKACH jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatecznego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba. Możemy zgłaszać naszych zmarłych w wypominkach jednorazowych na Procesję po Cmentarzu, jak również w wypominkach octawalnych lub rocznych.

Trwają Nabożeństwa Różańcowe. Dzisiaj po Mszy św. o godz.16.00 zapraszam na Nabożeństwo Różańcowe w językach misyjnych.

Termin zgłoszenia kandydatów do Bierzmowania upływa z końcem m-ca.

Intencje Mszy św.