Dzisiaj XXI Niedziela Zwykła. W następną Niedzielę 1 września przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlitwę zanosimy za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny i jednocześnie ogarniamy modlitwą wszystkie dzieci rozpoczynające nowy rok szkolny. Na Mszę świętą o godz.10.30 zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły. Uczniom I klasy po Mszy św. poświęcę tornistry i przybory szkolne.

W tym tygodniu jutro uroczystość NMP Częstochowskiej.

W każdy czwartek trwamy na Adoracji Najświętszego Sakramentu od 17.30 do 18.30, na którą chętnych serdecznie zapraszam. Dziękuję Monice i Jackowi Nawakowskim za przewodniczenie minionej Adoracji.

Dziękuję P. Mieczysławie za przygotowanie Kościoła na Niedzielę. Dziękuję Paniom: Zdzisławie Siudak, Lucynie Kozera, Marii Klima za prace porządkowe wokół Kościoła. Dziękuję P. Markowi Wróbel za kolejne wykoszenie trawy wokół Kościoła i Plebanii.

Bóg zapłać za ofiary składane na termomodernizację naszej Świątyni. W tym miejscu chcę poinformować, że dofinansowanie w pierwszej formie, które dostaliśmy nie mogło być zrealizowane ponieważ do wykonania zaplanowanych prac zabrakło nam prawie 400 tys. złotych. Dlatego poszukałem nowego Audytora, który opracował nowy Projekt i nowy kosztorys. To wszystko zostało przyjęte i potwierdzone w WFOŚ i GW i pod koniec tego miesiąca mamy otrzymać nową decyzję. Jeśli otrzymamy dokumenty potwierdzające podpisanie umowy to może już w miesiącu wrześniu rozpoczną się ujęte w projekcie prace związane z termomodernizacją Kościoła i Plebanii.

Zachęcam do lektury świeżej prasy katolickiej.

Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć:

  • Marcin Kapuścik wolny zam. par. tyt. i Alicja Michnik wolna zam. Wojkowice par. Wniebowzięcia NMP zap.III. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między Nupturientami jest zobowiązany w sumieniu powiadomić Kancelarię paraf.

Intencje Mszy Św.