Dzisiaj XVI Niedziela Zwykła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.

W tym tygodniu we wtorek święto św. Brygidy – patronki Europy. W czwartek święto św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa-patrona podróżujących. Z tej racji w najbliższą Niedzielę po każdej Mszy św. będę błogosławił kierowców i ich pojazdy. W piątek wspomnienie obowiązkowe św. Joachima i Anny rodziców NMP.

W każdy czwartek trwamy na Adoracji Najświętszego Sakramentu od 17.30 do 18.30, na którą chętnych serdecznie zapraszam.

Dziękuję P. Mieczysławie za przygotowanie Kościoła na Niedzielę. Dziękuję P. Jackowi Nowickiemu i Jego synom Mateuszowi i Wojciechowi za zdemontowanie podławkowych grzejników. Dziękuję P. Krystynie Kłys i P. Stanisławowi Ferdyn za wyczyszczenie chodnika, który zostanie rozłożony na Uroczystość Odpustową.

Zachęcam do podjęcia trudu pieszego pielgrzymowania do Sanktuarium Czarnej Madonny na Jasnej Górze. Szczegóły na plakatach.

Bóg zapłać za ofiary składane na termomodernizację naszej Świątyni.

W okresie wypoczynku zachęcam do poświęcenia większej ilości czasu na modlitwę-lekturę Pisma Świętego.

Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć:

• Łukasz Bartłomiej Bańbura wolny zam. parafia tutejsza i Patrycja Szerląg wolna zam. Warzyce parafia św. Bartłomieja zap. II.

Zachęcam do lektury świeżej prasy katolickiej.

Intencje Mszy św.