Dzisiaj Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczynająca piękny Okres Wielkanocny.

W poniedziałek – drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Taca przeznaczana jest na uczelnie katolickie.

W piątek ze względu na Octawę Wielkanocy nie obowiązuje post.

Dziękuję wszystkim uczniom, którzy skorzystali z czasu rekolekcji szkolnych i Dyrekcji oraz Paniom z Przedszkola za udział i opiekę nad najmłodszymi uczestnikami rekolekcji. Katechetom dziękuję za pomoc.

Dziękuję Pani Mieczysławie za przygotowanie Grobu Pańskiego, a Eugenii Możdżeń, Zofii Ferdyn, Lucynie Kozera, Ilonie Masło, Halinie Kotuła, Teresie Holik, Magdzie Sapińskiej, Krystynie Kłys i P. Edwardowi Pawełczyk za posprzątanie Kościoła na Święta. Dziękuję Pani Urszuli Pawełczyk za wypolerowanie tym razem Puszki na Komunikanty. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Organiście Wojciechowi i Chórowi, Lektorom i Ministrantom za ich posługę, wszystkim, którzy włączyli się modlitwą i czynem w przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego. Dziękuję Młodzieży i Pani Annie za przygotowanie Czuwania, Kołom Żywego Różańca za przewodniczenie Adoracji, jak również Rodzinom za montaż słowno-muzyczny w najpóźniejszych godzinach czuwania przy Grobie Pańskim. Dziękuję Druhom OSP za trzymanie Straży przy Grobie w W.Piątek i W. Sobotę i uroczystą asystę w Procesji Rezurekcyjnej, dziękuję Pocztom Sztandarowym naszych braci Górników, Kole Gospodyń Wiejskich w pięknych strojach, Kołom Żywego Różańca za udział Procesji. Wszystkim Parafianom za piękną modlitwę. Życzę aby Zmartwychwstały Chrystus zabrał nam wszelkie leki i napełnił nasze dusze radością a serca nasze swoim pokojem.

Zachęcam do lektury świeżej prasy katolickiej.

Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć:

• Adrian Arkadiusz Fuchs wolny, zam. parafia tutejsza ul. Okrzei, i Dorota Polak wolna, zam. parafia M. B. Wspomożycielki Wiernych w Palczy zap.II
  • Łukasz Adam Wychowałek wolny, zam. parafia tutejsza, i Elżbieta Wieczorek wolna, zam. parafia Narodzenia NMP w Porąbce zap. II

Intencje Mszy świętych.