Dzisiaj Niedziela- święto Chrztu Pańskiego, które jest przypomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie i zapowiedzią sakramentu chrztu każdego z nas. Adorując Najświętszy Sakrament dziękujemy za sakrament chrztu, dzięki któremu staliśmy się Dziećmi Bożymi.

Kończymy okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczynamy tzw.okres zwykły w Liturgii Kościoła, w której K-ł rozważa całą pełnię tajemnicy naszego Pana.

W piątek rozpoczynamy tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan.

Dziękuję  Pani Mieczysławie za przygotowanie K-ła do Niedzieli. Dziękuję p.Sołtysowi i p.Annie Dydak,za zorganizowanie Orszaku Trzech Króli. Najświętszej Rodzinie: Ewie i Tomaszowi Horzelskim z synami Adasiem     i Pawełkiem, Królom: Andrzejowi Szymanek,Januszowi Możdżeń,Jerzemu Chudy, Dzieciom i Młodzieży za Pasterzy,Anioły i Diabły, Młodzieży,która odgrywała role przy Gospodzie i na Dworze Heroda oraz przygotowywała pierogi i herbatę: Amelii Świeboda,Emilii Terleckiej,Karinie Łaska,Julii Romik,Jakubowi Czerwickiemu,Piotrowi Sadowskiemu.Za wypiek pierników Halinie Gorczyckieji i Radnym za sponsoring. Dziękujemy p.Zosi Smyczyk za stroje, Druchom OSP za bezpieczny przemarsz, za dekoracje Pałacu Heroda:pp.Eli Kulik,Beacie Chudy,Dorocie Flak. Za otwarcie Gospody państwu Latosik i Gospodarzom p.Władysławowi,Sławomirowi, Lucynie, Kazimierzowi i Teresie. Serdeczne podziękowanie za obecność     i modlitwę p. Poseł Barbarze Chrobak i naszej Pani Wójt Małgorzacie Bednarek i p.Arkadiuszowi Ziemba. Ogromne podziękowanie za  upiększenie Orszaku Kapelmistrzowi i Szkolnej Orgiestrze Dętej”Allegretto”

Plan kolędy.

Zachęcam do lektury świeżej prasy katolickiej

Intencje Mszy świętych.

Składam serdeczne Bóg zapłać tym rodzinom, które składają ofiarę na termomodernizację naszego K-ła. Na koncie mamy już zgromadzone 21.300 zł, plus ofiary składane z racji kolędy lub przelewane na konto parafialne do tej pory w wysokości 15.650 zł co daje w sumie 36.950 zł.

Błogosławieństwo Boże, niech wzmaga w nas wdzięczność za Chrzest.