Dzisiaj Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Jutro uczniowie naszej Szkoły i zerówki z Przedszkola rozpoczynają 3-dniowe Rekolekcje Wielkopostne. Klasy 5-8 i Gimnazjum mają spotkania o 9.00, klasy 0-4 o godz. 10.00. Ze względu na Strajk nie będzie czynna Świetlica szkolna i rodzice są proszeni o odbiór dzieci po rekolekcjach.
W środę od godz.11.30 będę nawiedzał chorych, których zgłosi najbliższa rodzina lub sąsiedzi.

W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz.17.00 i po Niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Miejsca Przechowania. Zachęcam do Adorowania Pana Jezusa w Tym Miejscu.
Liturgię W.Piątku rozpocznie Droga Krzyżowa o godz.17.00, po Niej nastąpi Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia Święta i Procesja do Grobu Pańskiego. Zachęcam, aby Adoracji od 21.00 przewodniczyła Młodzież, od 22.00 Koła Żywego Różańca, od 23.00-24.00 Rodziny Parafii. Druhów OSP proszę o trzymanie Straży przy Grobie. Ofiary z tego dnia są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej. Przypominam o zachowaniu postu i wstrzemięźliwości w Wielki Piątek, a także zachowaniu postu wg Tradycji do Wigilii Paschalnej. Poświęcenie Pokarmów na Stół wielkanocny w W.Sobotę w g. 9.00,10.00,11.00 i 12.00.
Do naszej „święconki” zechciejmy w cenie 5 zł zakupić chlebek na stół wielkanocny, wspierając ubogich. Wigilię Paschalną o godz.21.00 rozpoczniemy Liturgią Światła. Przypominam o przyniesieniu świec na Sobotnią Liturgię lub zakupieniu paschalików w cenie 2 zł od ministrantów w przedsionku K-ła. Następnie uczestniczymy w Liturgii Słowa, Liturgii Chrzcielnej i Liturgii Eucharystycznej po której rozpoczniemy PROCESJĘ REZUREKCYJNĄ. Biorąc udział w Liturgii Triduum Paschalnego można codziennie uzyskać odpust zupełny.

Na kracie w drzwiach Kościoła jest puszka i do niej możemy składać ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

Dziękuję Pani Mieczysławie za przygotowanie Kościoła do Niedzieli. Dziękuję Pani Urszuli Pawełczyk za kolejne wypolerowanie Tabernakulum i Kopuły Chrzcielnicy a Panu Markowi Wróbel za wykoszenie trawy wokół plebanii i Kościoła. Na generalne świąteczne sprzątanie Kościoła zapraszam chętne panie czy panów w czwartek w godzinach ustalonych przez siebie wzajemnie.

Bóg zapłać za ofiary składane na termomodernizację naszej Świątyni. Do naszego zobowiązania brakuje nam jeszcze 15.400 zł.

Zachęcam do lektury świeżej prasy katolickiej.

Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć:

• Adrian Arkadiusz Fuchs wolny, zam. parafia tutejsza ul. Okrzei, i Dorota Polak wolna, zam. parafia M. B. Wspomożycielki Wiernych w Palczy zap. I
  • Łukasz Adam Wychowałek wolny, zam. parafia tutejsza, i Elżbieta Wieczorek wolna, zam. parafia Narodzenia NMP w Porąbce zap. I

Intencje Mszy świętych.