Dzisiaj II Niedziela Adwentu. W Liturgii K-ła przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to również XX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie. Ofiarą do puszki umieszczonej na kracie drzwi możemy wesprzeć to dzieło.

Zapraszam dzieci na Roraty szczególnie w środy i piątki. Przypominam kandydatom do Bierzmowania o obowiązku uczestniczenia w Niedzielnej Mszy świętej.

W piątek 13 grudnia, wspominamy św. Łucję dziewicę i męczennicę, w sobotę 14 grudnia wspomnienie św. Jana od Krzyża.

Zachęcam do zakupienia Świecy Wigilijnej. Duża w cenie 15 zł, mała w cenie 6 zł. Ofiary z zakupu świec przeznaczamy na potrzeby Caritas-Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom. Są również do nabycia naprawdę ładne kalendarze na 2020 rok.

Dziękuję serdecznie Paniom: Honoracie Zięba, Halinie Gorczyckiej, Krystynie Kłys, Rozalii Przybyłek, Lucynie Kozera, Krystynie Kozieł, Stanisławie Jareckiej, Krystynie Krawczyk, Ilonie Masło, Halinie Kotuła, Krystynie Ferdyn, Mieczysławie Romik, Krystynie Pilis i Panu Stanisławowi Ferdyn, którzy roznosili Opłatki na Stół Wigilijny. Zebrano ofiary w wysokości 8.864 zł jak zapowiadałem, przeznaczamy na wiadome cele.

Od 13-15 grudnia przeżywać będziemy Rekolekcje Adwentowe. Msze św. w piątek i sobotę będą o 9.00 i 18.00. Sobota 14 grudnia będzie dniem spowiedzi w godz. 08.30-09.30 i po południu od 17.00-18.30.

Dziękuję P. Mieczysławie za przygotowanie Kościoła na Niedzielę.

Zachęcam do lektury świeżej prasy katolickiej. Następny podwójny bo świąteczny egzemplarz Niedzieli będzie w cenie 10 zł. A od Nowego Roku tygodnik będzie w cenie 6 zł.

Intencje Mszy św.