Dzisiaj I Niedziela Adwentu i jednocześnie pierwsza miesiąca, gdy adorujemy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek piątek i sobota miesiąca. Zachęcam do spowiedzi pierwszo piątkowej od godz.16.00.

W środę 4 grudnia, wspominamy św. Barbarę patronkę górników i hutników, w piątek 6 grudnia wspomnienie św. Mikołaja, okazja aby pamiętać nie tylko o najmłodszych.

Zachęcam do zakupienia Świecy Wigilijnej. Duża w cenie 15 zł, mała w cenie 6 zł. Ofiary z zakupu świec przeznaczamy na potrzeby Caritas-Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom. Są również do nabycia kalendarze na 2020 rok.

Dziękuję serdecznie Paniom należącym do KGW, czy Róż Różańcowych, które roznoszą poświęcone przeze mnie, Opłatki na Stół Wigilijny. Ofiary jakie składamy są przeznaczone na zmodernizowaną automatykę naszych dzwonów. Również w ramach tej ofiary pamiętamy o Panu Wojciechu naszym Organiście.

Od 13-15 grudnia przeżywać będziemy Rekolekcje Adwentowe. Sobota 14 grudnia będzie dniem spowiedzi.

Pragnę podzielić się radosną wiadomością, że 29 listopada, w obecności Pani Wójt Małgorzaty Bednarek, została podpisana przeze mnie, Umowa Dotacji na termomodernizację i zastosowanie OZE w naszej Świątyni z WFOŚiGW reprezentowanym przez Prezesa Zarządu Tomasza Bednarka Z WF dotacja wynosi 230.338 zł, z NF 921.356 zł, zabezpieczonych środków własnych musimy mieć 170.224 zł. Termin realizacji przewidziany jest do grudnia 2020 roku. Zostały zakończone prace odnośnie dokumentacji projektowej w tym nowego audytu, koncepcji modernizacji, projektów technologicznych i harmonogramu rzeczowo-finansowego zadania inwestycyjnego. Terminy realizacji: instalacji fotowoltaicznej do 30.04.2020r., pompy ciepła do 30.06.2020r., stolarka okienna do 31.08.2020r. wszystkie inne pomniejsze prace wykończeniowe do 31.10.2020r., badania termowizyjne do 30.11.2020r. W tym roku, ponieważ zostały już ocieplone wszystkie stropy w podpiwniczeniu kościoła na pewno uda się rozprowadzić całą instalację grzewczą. W styczniu i lutym będzie montaż całej kotłownii. Niech Bóg nam błogosławi.

Dziękuję P. Mieczysławie za przygotowanie Kościoła na Niedzielę.

Intencje Mszy św.