• Dzisiaj w liturgii Kościoła rozpoczyna się tzw. Okres Pasyjny czyli czas jeszcze głębszego i bardziej pobożnego rozważania Męki i Śmierci Jezusa. My, w naszej parafialnej wspólnocie dziękujemy Dobremu Bogu za czas przeżytych Rekolekcji ,rekolekcji dla starszych. Oczekujemy zbawiennych owoców tych religijnych spotkań ze Słowem Bożym, które przecież jest „ skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny”.
    Ta niedziela to także nasz wspólny, rodzinny rachunek sumienia za ten miniony czas. Módlmy się za wszystkich obojętnych i  zatwardziałych. W tej intencji będziemy także ofiarować naszą wspólną adorację. Po Mszy Świętej wieczornej / 16.00/ będzie odprawione Nabożeństwo Gorzkich Żali.
  • Jutro przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca N.M.P.,opiekuna Pana Jezusa i całego Kościoła.
  • W piątek o godz. 16.30 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich. Zapraszam dzieci, młodzież i starszych.
  • W przyszłą Niedzielę obchodzimy Pamiątkę Uroczystego Wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, która jest początkiem Wielkiego Tygodnia – Czasu Świętego i Czcigodnego w Historii Kościoła. To czas głębokiej ciszy, zadumy i refleksji.
    Tradycyjne poświęcenie palm, połączone  z uroczystą procesją wokół kościoła odbędzie się na Mszy Świętej o godz. 10.30.
  • Na tej Mszy Św. także dzieci i młodzież gimnazjum rozpoczynają swoje Szkolne Rekolekcje. Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy potrzebują naszej modlitwy, naszego świadectwa, a przede wszystkim własnego nawrócenia. Uczniowie naszej szkoły, przez cały najbliższy tydzień będą  przychodzić poszczególnymi klasami do Spowiedzi.
  • Tego dnia młodzież naszej Diecezji przeżywa swoje wspólnotowe święto i wspólnotowe spotkanie w Bazylice Katedralnej w Sosnowcu.
  • Będzie można także w przyszłą niedzielę nabyć / w cenie 5 zł./ tzw. chlebek miłości, który jest bardzo wymownym znakiem naszej troski o najbiedniejszych. Caritas naszej Diecezji za otrzymane z tego tytułu ofiary wspiera najbardziej potrzebujących. Ten chlebek niech się znajdzie w naszych koszyczkach na poświęceniu pokarmów w Wielką Sobotę, niech będzie na naszym Wielkanocnym stole, a nade wszystko niech będzie w naszych sercach jako cudowny znak naszego miłosierdzia.
  • Także w przyszłą niedzielę przedstawiciele Będzińskiego Hospicjum „Pro Salute” będą zbierać przed naszym kościołem parafialnym dobrowolne ofiary na potrzeby tegoż Hospicjum.
  • Jeszcze dziś można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.