Dzisiaj święto Świętej Rodziny-Jezusa, Maryi i Józefa. To patronalne Święto Rodzin Katolickich i dobra okazja do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich i podziękowania Bogu za miniony rok.

We wtorek uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi-Nowy Rok. Jest to także światowy dzień modlitwy o pokój.

Dziękuję  Pani Mieczysławie za przygotowanie K-ła do Niedzieli. Dziękuję panu Nadleśniczemu Nadleśnictwa Świerklaniec za ofiarowanie pięknych choinek do naszej Świątyni. Dziękuję pani Annie Hetmańczyk za ofiarowane z żywych kwiatów stroiki ołtarza.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W niedzielę uroczystość Objawienia Pańskiego. Orszak Trzech Króli wyruszy z pod Sołtysówki, aby dotrzeć do K-ła na Mszę św.o godz.12.00. Zachęcam do jak najliczniejszego w nim udziału. Jest to jednocześnie Misyjny Dzień Dzieci. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo Kadzidła i kredy. Zachęcam aby oznaczyć kredą drzwi naszych domów wypisując litery; C+M+B. Taca z uroczystości jest przeznaczona na Krajowy Fundusz Misyjny.

Plan kolędy w Gablocie i na stronie internetowej.

Zachęcam do lektury świeżej prasy katolickiej.

Intencje Mszy świętych.

Ponawiam prośbę do wszystkich Parafian, o składanie ofiary na cel projektu, aby decyzja dofinansowania  termomodernizacji naszego K-ła została uprawomocniona. Jeśli każda rodzina parafii, ofiarowałaby 300 zł to posiadalibyśmy potrzebną pulę własnych środków. Składam serdeczne Bóg zapłać tym rodzinom, które już złożyły ofiarę na ten cel. Na koncie parafialnym mamy już zgromadzone 19.240 zł, i mam nadzieję, że do kwietnia uda się nam zamknąć projekt.

Błogosławieństwo Boże, niech umacnia Nas na piękne przeżywanie Świąt.