• Z wielką radością w tę ostatnią już niedzielę Roku Kościelnego przeżywamy Uroczystość Chrystusa , Króla Wszechświata. O godz. 10.30 będzie odprawiona Msza Św. z udziałem dzieci i młodzieży – zwłaszcza przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz Sakramentu Bierzmowania. Serdecznie zapraszam dzieci i młodzież z Rodzicami. Po Mszy Św. wieczornej, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy wspólnie Akt Oddania Jezusowi Królowi.
  • W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a potem wieczorna Msza Święta.
  • W czwartek, w Liturgii Kościoła przypada Święto Św. Andrzeja, Apostoła.
  • W tym tygodniu przypada: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • W sobotę wspominamy Niepokalane Serce Maryi. Na mszę Św. Wieczorną oraz na modlitewne spotkanie zapraszam zwłaszcza członków Żywego Różańca.
  • W przyszłą Niedzielę rozpoczynamy Święty czas ADWENTU – radosnego i pobożnego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. To także pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej będzie Wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz comiesięczna Adoracja.
  • Artykuł NIEDZIELI  o odznaczeniu naszego Księdza Proboszcza Ks.Kan.Włodzimierza Torbusa Złotym Krzyżem Zasługi./…/.
  • Z wielkim żalem a jednocześnie z głębokim niepokojem i obawą o naszą przyszłość zawieszamy /mam nadzieję – na czas niedługi/ wtorkowe spotkania dla młodych /tzw.Wtorki Młodych/ ze względu na bardzo nikłe zainteresowanie ze strony dzieci i młodzieży a zwłaszcza Rodziców. Znowu chrześcijańskie wartości przegrywają ze świeckimi obyczajami i postępującym ateizmem. Dziękuję Państwu : Grażynie i Robertowi Orgasińskim za dotychczasową,bardzo solidną  i pełną szlachetnego oddania opiekę nad kilkoma osobami, które w tych zajęciach uczestniczyły.
  • Z inicjatywy Społecznego Komitetu w sprawie budowy na terenie Rogoźnika Zakładu do produkcji polepszaczy gleb lub nawozów mineralno-organicznych mieszkańcy składają stanowczy PROTEST przeciwko tej inwestycji, dlatego, że w przyszłości wiązać się to będzie z codziennym ruchem zakładowego transportu po lokalnych drogach, a także z koniecznością sprowadzania na nasz teren dużej ilości niebezpiecznych odpadów z uciążliwym odorem oraz bardzo realnym zagrożeniem dla zdrowia mieszkańców. Protest można podpisać w przedsionku kościoła.
  • Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć adwentową świecę /w cenie 5 zł mała i 10 zł duża/.