• Dzisiaj wypada pierwsza Niedziela miesiąca września. Niedziela Adoracyjna.
  • Na Mszy Św.o godz. 10.30 początek nowego roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży naszej szkoły oraz dla ich rodziców, nauczycieli i wychowawców.
  • Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem powiemy naszemu Bogu serdeczne PRZEPRASZAM i gorące DZIĘKUJĘ za miniony czas. Pamiętajmy, że dla ludzi wierzących, choćby najpiękniejsze wakacje czy urlopy bez Pana Boga i Kościoła są całkowitą klęską.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o święte powołania do służby w Chrystusowym Kościele.
  • W piątek – 8 września przeżywamy doroczne Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny zwane popularnie Świętem Matki Bożej Siewnej.
  • W przyszłą Niedzielę rozpoczyna się kolejny Tydzień Chrześcijańskiego Wychowania. Będziemy wspólnie prosić Miłosiernego Boga o cierpliwość i siłę w roztropnym prowadzeniu młodych ludzi drogą najpiękniejszych chrześcijańskich wartości.
  • Dzieci i młodzież zapraszamy do głębszego zaangażowania się w życie naszej Parafialnej Rodziny. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w Kościele 12 września o godzinie 17.30./WTOREK/.
  • Stowarzyszenie „Błękitna atmosfera” zaprasza na spotkanie informacyjne na temat Odnawialnych Źródeł Energii do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobieszowicach dnia 13 września o godz. 18.00.
  • Pierwsza Komunia Święta /tylko klasa III / odbędzie się w naszym Kościele Parafialnym w roku 2018 – 20 maja /w r.2019 – 9 czerwca, w r.2020 – 31 maja/. Zawsze w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  • Rozpoczynamy w tym roku szkolnym i katechetycznym kolejny cykl dwuletniego przygotowywania młodzieży do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania /2019/.
  • Bardzo serdecznie dziękuje naszemu szkolnemu Zespołowi Caritas, który z takim zaangażowaniem i poświęceniem pomaga biednym i potrzebującym oraz wspiera swoim udziałem wiele charytatywnych akcji. Niedawno nasz zespół brał udział w Telewizyjnym Programie o działalności Sosnowieckiego Caritas. Dziękuję bardzo serdecznie Pani Katechetce Ani Dydak za wspaniałą troskę i opiekę a przede wszystkim za zorganizowanie tak pięknej grupy. Bóg zapłać.