• W tym tygodniu w Liturgii Kościoła w środę wspomnimy Najświętsza Maryję Pannę Wspomożycielkę Wiernych, a w piątek we wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana, przeżywać będziemy doroczne i piękne Święto Naszych Kochanych Mam. Otaczamy je serdeczną modlitwą.
  • Także w piątek rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Pamiętajmy, że ten Dzień, w naszej parafialnej wspólnocie, jest dniem w którym przygotowane wcześniej dzieci przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Otoczmy ich jak również ich Rodziców tą szczególną NOWENNOWĄ  modlitwą. Aby Jezus był dla nich zawsze Najwierniejszym Przyjacielem i Opiekunem. Dzisiaj Ten Jezus mówi do Apostołów „Nie zostawię was sierotami”….Jezus wie,że bez Niego każdy człowiek jest życiową sierotą, jest duchową sierotą. Uczyńmy wszystko, aby nasze dzieci /zwłaszcza zaraz po Komunii Świętej/nie były NIGDY  sierotami. Aby nigdy nie zapomniały /tu apel szczególnie do Rodziców/, że są Dziećmi Bożymi, że należą do cudownej Rodziny Świętego Kościoła.
  • W najbliższą sobotę – 27 maja o godz. 12.00, w naszym Kościele parafialnym zostanie odprawiona Uroczysta Msza Święta DZIĘKCZYNNA w 60 Rocznicę powstania naszej PARAFII  /07.05.1957r/ oraz w kolejną Rocznicę powstania /URODZIN/ Rogoźnika.
  • Koncelebrowanej Mszy Świętej będzie przewodniczył oraz okolicznościowe kazanie wygłosi Ks.Kanonik Józef Ośródka, który w początkach tej parafii był wikariuszem przy boku nieżyjącego już pierwszego proboszcza parafii śp. ks.Kanonika Franciszka Jodłowskiego /wspomnimy Go w czasie Mszy Św./.Swoją obecność na Tej Mszy Świętej potwierdził Ks. Kanonik Włodzimierz Torbus, drugi proboszcz naszej parafii i budowniczy Tej Świątyni oraz Ks.Rafał Stępniewski, Dyrektor Domu Świętego Józefa z Będzina. Będzie także obecna delegacja z zaprzyjaźnionej już parafii św. Andrzeja Boboli z Rogoźnika koło Nowego Targu /zapewne w regionalnych strojach góralskich/.
  • Zapraszam serdecznie wszystkich na tę wspólną Eucharystię proszę, aby nasze grupy Parafialne /Straż,Koło Gospodyń, zespół „Rogozanki”/ przybyły w swoich pięknych strojach. Zapraszam wszystkie grupy parafialne. Zapraszam poczty sztandarowe. Pokażmy siłę, moc i wiarę naszej parafii. Pokażmy, że potrafimy i chcemy być RAZEM, że potrafimy pokonywać wszelkie bariery i podziały. To nasza wspólna UROCZYSTOŚĆ. Bądźmy więc RAZEM.
  • Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Piekar Śląskich wyrusza z Wojkowic /Żychcice/ w przyszłą niedzielę, 28 maja o godz. 7.15. Chętni z naszej parafii /i nie tylko/ mogą się przyłączyć do grupy pielgrzymów wyruszających o godz. 6.00 z naszego kościoła parafialnego.
  • W przyszłą Niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  • Codzienne nabożeństwo majowe /w tym czasie/ ofiarujemy w intencji Rodziny, która właśnie tego dnia przyjmuje do swojego domu figurę Matki Bożej Fatimskiej.