• Dzisiaj w liturgii Kościoła rozpoczyna się tzw. Okres Pasyjny czyli czas jeszcze głębszego i bardziej pobożnego rozważania Męki i Śmierci Jezusa.
    My, w naszej parafialnej wspólnocie dziękujemy Dobremu Bogu za czas przeżytych Rekolekcji, rekolekcji dla starszych. Każdy kto chciał i jak tylko chciał skorzystał z tego świętego czasu i z tej kolejnej /a może ostatniej już !!! /  szansy na uratowanie swojej duszy i  swojego życia. Oczekujemy zbawiennych owoców tych religijnych spotkań ze Słowem Bożym, które przecież jest „ skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny”. To Boże Słowo każdego z nas „dopadnie”.
    Ta niedziela to także nasz wspólny, rodzinny rachunek sumienia za ten miniony czas. Módlmy się za wszystkich bezmyślnie obojętnych i złośliwie zatwardziałych. W tej intencji będziemy ofiarować dzisiaj naszą comiesięczną adorację.
  • Wspieramy również dzisiaj swoją dobrowolną ofiarą Będzińskie Hospicjum.
  • Po mszy świętej wieczornej / 16.00/ będzie odprawione Nabożeństwo Gorzkich Żali.
  • W piątek o godz. 16.30 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich.
  • W piątek, po mszy św. o godz. 21.00, z kościoła św.Stanisława w Czeladzi wyruszy tzw.Ekstremalna Droga Krzyżowa. Przy naszym parafialnym kościele będzie VII stacja tejże Drogi. Szczegóły są wywieszone na plakatach.
  • W czwartek od godz. 9.30 chciałbym odwiedzić z kapłańską posługą chorych z naszej parafii. Serdecznie proszę o zgłaszanie chorych w zakrystii bądź w kancelarii.
  • W przyszłą Niedzielę obchodzimy Pamiątkę Uroczystego Wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, która jest początkiem Wielkiego Tygodnia – Czasu Świętego i Czcigodnego w Historii Kościoła. Tradycyjne poświęcenie palm, połączone  z uroczystą procesją wokół kościoła odbędzie się na mszy świętej o godz. 10.30. Na tej mszy św. także dzieci i młodzież gimnazjum rozpoczynają swoje Szkolne Rekolekcje. Módlmy się w intencji ludzi młodych ,którzy potrzebują naszej modlitwy, naszego świadectwa a przede wszystkim własnego nawrócenia.
  • Tego dnia młodzież naszej Diecezji przeżywa swoje wspólnotowe święto i wspólnotowe spotkanie w Bazylice Katedralnej w Sosnowcu.
  • Będzie można także w przyszłą niedzielę nabyć / w cenie 5 zł./ tzw. chlebek miłości ,który jest bardzo wymownym znakiem naszej troski o najbiedniejszych. Caritas naszej Diecezji za otrzymane z tego tytułu ofiary wspiera najbardziej potrzebujących. Ten chlebek niech się znajdzie w naszych koszyczkach na poświęceniu pokarmów w W. Sobotę ,niech będzie na naszym Wielkanocnym stole a nade wszystko niech będzie w naszych sercach jako cudowny znak naszego miłosierdzia.
  • Na najbliższą sobotę, na godz. 10.00 serdecznie zapraszam mieszkańców z ul.11 Listopada oraz z ul.Krupnej a także wszystkich chętnych do sprzątania naszego parafialnego kościoła i do przygotowania go do Świąt Wielkanocnych.
  • Dziękuję Paniom: Mieczysławie Romik, Zofii Ferdyn i Magdalenie Sapińskiej za porządkowanie placu przy naszym kościele parafialnym.
  • Jeszcze dziś można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.