• Przeżywamy dzisiaj w Liturgii Świętego Kościoła Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Z głęboką wiarą i pokorą pochylamy się nad Tajemnicą Miłosiernego Boga obecnego w Ojcu, Synu i Duchu Świętym.
  • W najbliższy czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa zwaną popularnie Świętem Bożego Ciała. Po mszy św.o godz. 10.30 wyruszy tradycyjna, eucharystyczna procesja ulicami naszej parafii do czterech ołtarzy. Po uzgodnieniu z mieszkańcami przejdziemy taką sama trasą jak w ubiegłym roku, tzn.ul.Kościuszki, ul.Narutowicza, ul.Okrzei. Bardzo serdecznie proszę mieszkańców tych ulic o przygotowanie pięknych ołtarzy oraz jak to było przed rokiem przystrojenie całej trasy procesji. A na procesję, która jest zawsze wyznaniem naszej wiary serdecznie zapraszam całą asystę i wszystkich naszych parafian.
  • Bardzo serdecznie proszę naszych Panów z OSP /jeśli to możliwe/ o zabezpieczenie całej trasy procesji/chociaż każdego roku stosownym pismem proszę o to Policję to nie zawsze okazuje się to możliwe i realne – z różnych powodów/.
  • W tygodniu w Oktawie Bożego Ciała nabożeństwa eucharystyczne będą odprawiane po mszach św.popołudniowych.
  • W przyszłą niedzielę , procesja eucharystyczna odbędzie się po Mszy Św. o godz. 10.30. Serdecznie zapraszam.
  • Bardzo serdecznie dziękuję najpierw za przygotowanie dzieci do przeżycia Pierwszej Komunii Świętej: Rodzicom, Pani Katechetce i Wychowawcom.
  • Dziękuję za wzruszające i głębokie przeżycie tejże wspaniałej Uroczystości. To było nasze wspólne, parafialne i Rodzinne Święto więc wszystkim bardzo serdecznie dziękuję a zwłaszcza dziękuję naszemu zespołowi za śpiewne ubogacenie tego dnia.
  • Dziękuję Paniom pielęgniarkom:Dorocie Flak i Annie Hetmańczyk,
  • Dziękuję rodzicom,którzy czasem bardzo natrudzić się muszą aby dzieci mogły spokojnie swoje prawdziwe szczęście w tzw. Białym Tygodniu przeżywać jakby ciągle na nowo. Za ten wysiłek i trud serdecznie dziękuję. Dziękuję za posprzątanie kościoła i placu przykościelnego oraz za kwiatowe dekoracje oraz dar ołtarza. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych ofiarowali do naszego parafialnego kościoła: dwa liturgiczne ornaty, albę, welon kapłański, stułę, świece ołtarzowe /6 sztuk/, kryształowe ampułki, liturgiczny dzwonek, bieliznę kielichową oraz dwa uchwyty na dzwonki. Dziękuję za ofiarę z racji Mszy Świętych oraz za ofiary dzieci na potrzeby Misji z Białego Tygodnia.
  • Rodzice, w swoim podziękowaniu prosili jednocześnie o troskę duszpasterską nad swoimi dziećmi w przyszłości. To jest piękna, bardzo mądra i głęboka prośba. To zadanie przyjmuję z wielką radością i miłością. Proszę tylko o jedno: Kochani Rodzice – dajcie Panu Bogu, Kościołowi i mnie taką szansę, dajcie nam taką możliwość. „Nie zabraniajcie dzieciom przychodzić do Mnie”- mówił Chrystus. Ja was proszę: Pomóżcie i pozwólcie, i nie przeszkadzajcie tym dzieciom przychodzić do kościoła. Zresztą do nas wszystkich mówi Jezus ;”Przyjdźcie do Mnie wszyscy”. Jeżeli tutaj będziemy to ON o nas WSZYSTKICH, po Bożemu się zatroszczy.