• Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki MARYI rozpoczynamy, z głęboką wiarą i chrześcijańską nadzieją Nowy 2017 rok. To początek nowego etapu naszego chrześcijańskiego przeżywania czasu. Wobec coraz liczniejszych zewnętrznych zagrożeń naszego życia i naszego ludzkiego bezpieczeństwa uczyńmy wszystko, aby ten dany nam przez Boga czas szlachetnie przeżywać i mądrze wykorzystać.
 • Dobry Bóg otwiera przed nami szeroko bramy nieba, chce nas szczęśliwie tam doprowadzić i choć daleka bo nie zawsze łatwa i prosta czeka nas droga to jednak warto ze wszech sił podjąć ten słodki trud.
 • Daje nam Święty Kościół na ten czas Świętych Patronów:
  Najświętszą Matkę w 100 lecie Objawień Fatimskich oraz
  Świętego Brata Alberta w 100 rocznicę jego śmierci /+25.12.1916/.
 • Przeżywamy jednocześnie dzisiaj Światowy Dzień Pokoju. Włączamy się gorąco w to niecodzienne błaganie Kościoła o prawdziwy Pokój i w naszych domach, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.
 • Dzisiaj pierwsza niedziela tego roku i tego miesiąca, więc po każdej mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy wspólnie modlitwę o Pokój oraz modlitwę Św.Franciszka.
 • W piątek przeżywamy Święto Objawienia Pańskiego zwane popularnie Świętem Trzech Króli. Pierwsza Msza Św. w naszym Kościele parafialnym zostanie odprawiona o godz. 8.00 natomiast następna Msza Święta będzie o godz. 12.00 poprzedzona barwnym orszakiem Trzech Króli który wyruszy spod „Sołtysówki” o godz. 11.30. Serdecznie na ten korowód i Mszę Św. zapraszam. Msza Św. popołudniowa o godz. 16.00. Poświęcenie kadzidła i kredy będzie na wszystkich mszach świętych. Jest to pierwszy piątek miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można korzystać przed każdą Mszą Świętą.
 • W sobotę, pierwszą miesiąca stycznia we wspomnienie Najświętszego Serca Maryi na Mszę Świętą Wieczorną zapraszam zwłaszcza członkinie Kół Różańcowych. Po mszy,  w ogrzewanej w podziemiach naszego kościoła salce , odbędzie się wspólne „kolędowanie” – dla Pań z Kół Różańcowych jak również dla wszystkich chętnych.Serdecznie zapraszam.
 • Pan Dyrektor, Rada Pedagogiczna oraz uczniowie zapraszają wszystkich mieszkańców Rogoźnika na Tradycyjne Jasełka Bożonarodzeniowe do Zespołu Szkół  w środę – 4 stycznia na godz. 17.00 /wśród zaproszonych gości będą Księża z Domu św. Józefa z Będzina z ks.Kanonikiem Włodzimierzem Torbusem/.
 • Jutro w poniedziałek 2 stycznia o godz. 10.00 rozpoczynamy wspólne kolędowanie, czyli wizytę Duszpasterską naszych Katolickich Rodzin. Przyjmijmy tę posługę Kościoła z wielką powagą, szacunkiem i pełną szczerością.