4 czerwca, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w naszym Kościele Parafialnym, Uczniowie klas trzecich szkoły w Rogoźniku po raz pierwszy przyjęli do swoich serc Pana Jezusa.

Uroczystość była przepięknie przygotowana. Pani Ania, Katechetka, wraz ze swoimi podopiecznymi, bardzo długo,  starannie przygotowywała się do tego wyjątkowego dnia.

Niech mi będzie wolno, w tym miejscu, na osobistą dygresję.

Wiele razy uczestniczyłam już  w uroczystościach pierwszokomunijnych, w takiej jak TA po raz pierwszy. Wszystko wspaniale dopracowane, każde słowo, gest, krok. Świątynia przecudownie udekorowana.  Myślę, że niejednemu zakręciła się w oku łza wzruszenia.

Na uroczystej Mszy Świętej obecny był Pan Dyrektor szkoły oraz zaproszeni nauczyciele.

Pani Ani, w imieniu tych dużych i  tych małych, tych bardziej zaangażowanych i tych nieco mniej, Ogromne Bóg Zapłać!

Przez cały tydzień dzieci wraz z Rodzicami uczestniczyły w Nabożeństwach Czerwcowych i Mszach Świętych  w tak zwanym Białym Tygodniu.

We wtorek, tradycyjnie już uczestnicy Wtorków Młodych, przygotowali, wraz ze swoimi opiekunami, oprawę mszy. Wierzymy, że uda nam się od przyszłego roku szkolnego spotykać w większym gronie. Serdecznie wszystkie dzieci zapraszamy. Zaprasza Was także Sam Pan Jezus, który bardzo pragnie być Waszym Najlepszym Przyjacielem.