Po święceniach kapłańskich, każdy młody ksiądz rozpoczyna swoją apostolska wędrówkę po różnych parafiach. Zatrzymuje się w nich na dłużej lub krócej, bywa, że jako proboszcz, zostaje na zawsze. W pewnym momencie, gdy wiek lub zdrowie nie pozwalają na dalszą służbę, udaje się na zasłużony odpoczynek do Domu Seniora. Wszystkie odwiedzone podczas apostolskiej posługi parafie zapisują się większymi lub mniejszymi literami w historii tworzonej przez serce księdza.

Tak samo było w przypadku Księdza Włodzimierza Torbusa, poprzedniego proboszcza naszej parafii.

Kilka dni temu obchodził swoje Imieniny i 81 Urodziny. Cóż parafianie mogą dać swojemu Księdzu Proboszczowi, u boku którego wzrastali, zakładali rodziny, chrzcili dzieci i żegnali najbliższych, który był w najważniejszych momentach ich życia?

PAMIĘĆ, MODLITWĘ, ŻYCZENIA…

20 kwietnia, spora grupa naszych parafian wybrała się do Będzina, do Domu Świętego Józefa, by wraz z Byłym i Obecnym Księdzem Proboszczem uczestniczyć we Mszy Świętej, której przewodniczył Dyrektor Domu Świętego Józefa, ksiądz Rafał Stępniewski.

Jakże wspaniale jest mieć świadomość, że mieszka się na stałe w sercach swoich parafian.

Życzymy Księdzu Włodzimierzowi, by Pan Bóg miał Go zawsze w Swojej opiece.