• Przeżywamy dzisiaj w Liturgii Świętego Kościoła Pamiątkę Uroczystego Wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Niedziela Palmowa rozpoczyna w całym Kościele Święty i Czcigodny czas Wielkiego Tygodnia, czas głębszej refleksji nad sensem Jezusowej męki i śmierci. Czas zadumy nad ceną Jezusowej Ofiary na Krzyżu dla naszego zbawienia.
    Tradycyjne poświęcenie palm odbywa się dzisiaj na każdej mszy świętej. Na sumie o godz. 10.30 odbędzie się  poświęcenie palm w bardziej uroczystej formie.
  • Podczas tej Mszy św. dzieci i młodzież Zespołu Szkól rozpoczynają swoje Rekolekcje.
  • Bardzo serdecznie dziękuję Paniom z Lucynie Pawełczyk, Iwonie Horzela, Bogusławie Skórka, Stanisławie Lewandowskiej, Halinie Opara, Mieczysławie Romik, Halinie Kotuła, Zofii Ferdyn, Lucynie Kozera za sprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go do Świąt Wielkanocnych.
  • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z liturgią mszy świętej wieczornej.
  • W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w naszej bazylice katedralnej w Sosnowcu zostanie odprawiona pod przewodnictwem Księży Biskupów Uroczysta Msza święta Krzyżma.
  • Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa rozpocznie się Mszą Św. Wieczerzy Pańskiej, będzie miało swój liturgiczny szczyt w Wigilię Paschalną Wielkiej Soboty a zakończy się w Niedzielę Zmartwychwstania. Bardzo serdecznie zapraszam i zachęcam do pobożnego przeżycia tych niezwykłych momentów historii naszego odkupienia. Znajdźmy chwilę czasu aby w tej Świętej Liturgii Kościoła z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem uczestniczyć. Liturgia Wieczerzy Pańskiej Wielkiego Czwartku rozpocznie się w naszym kościele parafialnym o godz. 17.00. Modlimy się w intencji wszystkich powołanych do służby w kościele i dziękujemy za Sakramenty Eucharystii i Kapłaństwa. Po uroczystej Liturgii będziemy adorowali Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w Ołtarzu Wystawienia /Ciemnicy/ do godz. 19.00.
  • Wielki Piątek jest Pamiątką Męki i Śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Tego dnia Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Natomiast Uroczysta Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się wspólnym nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 16.00. Potem czytanie opisu Męki Pańskiej zanotowanej przez naocznego świadka tych wydarzeń: św. Jana Apostoła, adoracja Krzyża /składamy ofiary na miejsca święte w Jerozolimie/ i wspólna Komunia Święta. Po zakończeniu obrzędów Wielkiego Piątku rozpocznie się osobista adoracja Jezusa złożonego w grobie, która trwać będzie do godz. 22.00.
    Na godz. 20.30 zapraszam do przeżycia wspólnej adoracji.
  • Wielka Sobota jest pamiątką spoczynku Pana Jezusa w grobie /…Jego zstąpieniem do otchłani/. Przynosząc nasze pokarmy na stół wielkanocny do poświęcenia z wielką wiarą i miłością nawiedzamy Jezusowy Grób.
  • Pamiętajmy, że poświęcenie pokarmów nie wyczerpuje pełni naszego chrześcijańskiego Świętowania Wielkanocy /a właśnie spora grupa katolików tak właśnie czyni !!!/
  • Poświęcenie pokarmów o godz. 10.00, 11.00 i 12.00.
  • Bardzo bogata Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się poświęceniem ognia o godz. 19.00. W czasie tej Liturgii odnawiamy uroczyście przymierze zawarte z naszym Bogiem na Chrzcie  Świętym /przynosimy świece/ i przeżywamy radosną Liturgię Mszy Świętej o Zmartwychwstaniu Pańskim.
  • Osobistej Adoracji przy grobie Pana Jezusa w Wielką Sobotę już nie będzie.
  • W niedzielę poranna Msza Święta o Zmartwychwstaniu połączona z procesją wokół kościoła rozpocznie się o godz. 6.00. Jeżeli będziemy w tej procesji uczestniczyć to uczyńmy wszystko, aby nie była to procesja milcząca albo -nie daj Boże – przegadana. Naszą wielką radość każdy wierzący chrześcijanin wyraża swoim pięknym śpiewaniem wielkanocnych pieśni.
  • Msze święte w ciągu dnia o godz. 10.30 i 16.00.
  • W drugim dniu Świąt Wielkanocnych msze święte o godz.: 8.00, 10.30 i 16.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Uczelni Katolickich w Polsce.