16 maja, grupa uczestników Wtorków Młodych pokazała, że modlić można się wszędzie. Dzieci zabrały z Kościoła figurkę Matki Boskiej z Lourdes i rozpoczęły przed naszą rogoźnicką Świątynią wyjątkowe Nabożeństwo Majowe połączone z Różańcem Fatimskim .

Następnie młodzi Pielgrzymi przy dźwiękach gitary, ze śpiewem Litanii „Matko, która nas znasz” i innych pieśni poświeconych Matce Najświętszej przeszli ulicami Rogoźnika udając się na Buczynę. Tam, robiąc kilka przystanków, odmówili dużo modlitw, zaśpiewali wiele pieśni, wielbili Pana Jezusa i Jego Matkę tańcem, a w modlitwie zawierzyli Niepokalanemu Sercu Maryi całą naszą parafię.

Niecodzienne Nabożeństwo, a może raczej pierwsza pielgrzymka tych młodych osób, spotkała się z uznaniem mieszkańców wsi. Ludzie przyłączali się do śpiewu i pytali kiedy takie nabożeństwo zorganizowane zostanie dla dorosłych.

To piękne, że dorośli poparli ideę uczestników Wtorków Młodych o tym, aby nie zamykać Pana Jezusa i Jego Matki w Świątyni, aby zabierać Ich na łono natury i wielbić w śpiewie i modlitwie.

Jeżeli pogoda dopisze, najbliższy wtorek od 17.00 również spędzimy na modlitwie w terenie. Zapraszamy wszystkich chętnych.