• Dziś o godzinie 10.30 Msza św. dla dzieci i z udziałem dzieci.
  • We wtorek /”wtorek młodych”/ spotkanie dla dzieci, które chcą jeszcze bardziej i mocniej uczestniczyć w życiu religijnym naszej parafii. Po Mszy Św. /o godz. 17.00 / dzieci zaśpiewają wspólnie kilka przygotowanych przez siebie kolęd. Serdecznie zapraszam.
  • W środę o godzinie 17.00 zostanie odprawiona Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej wieczorna Msza Święta.
  • W czwartek w Liturgii Kościoła przezywamy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane popularnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. To dzień szczególnej pamięci i modlitwy w intencji osób konsekrowanych/zakonnych/. Modlimy się również o liczne i święte powołania do służby w Chrystusowym Kościele. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Poświęcenie gromnic będzie na Mszy Świętej o godzinie 10.00 i 17.00.
  • W tym tygodniu przypada : pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • Na pierwszą sobotę miesiąca, we wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, na godzinę 17.00 zapraszam zwłaszcza członkinie Kół Żywego Różańca. Po Mszy Św. odbędzie się już tradycyjne spotkanie połączone z modlitwą Różańcową i z modlitewnym rozważaniem w salce parafialnej.
  • W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca lutego, po każdej Mszy świętej będziemy adorowali Jezusa Eucharystycznego.
  • Biskup Ordynariusza gorąco apeluje i serdecznie prosi o przekazywanie 1% ze swoich dochodów na rzecz naszego Diecezjalnego Caritasu. I tak ten procent będzie nam „zabrany” dlatego warto dokonać świadomego wyboru i przekazać go w dobre ręce.
  • Otrzymaliśmy od Ks.Bpa Ordynariusza Protokół z ostatniej Wizytacji Kanonicznej. Ksiądz Biskup bardzo serdecznie dziękuje za wspólne przeżycia oraz udziela nam wszystkim specjalnego pasterskiego Błogosławieństwa.
  • Podjęliśmy kolejną próbę rozwiązania problemu ogrzewania naszego kościoła. Po rozmowie z Ks.Biskupem, Kurią Diecezjalną oraz z naszą Radą Ekonomiczną zdecydowaliśmy się złożyć odpowiednie dokumenty oraz wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o dofinansowanie tego przedsięwzięcia. Ogrzewanie to ma być oparte na odnawialnych źródłach energii /pompa ciepła i fotowoltaika/. Będzie to ogrzewanie podłogowe. Taki system rozwiąże problem temperatury, a zarazem zawilgocenia ścian naszej świątyni. Również i koszt ogrzewania kościoła przy takim systemie będzie niewielki. Przewidujemy także wymianę okien. Czekamy teraz na rozpatrzenie naszego wniosku.Jeżeli wszystko zakończy się pomyślnie to za tę modernizację zapłacimy od 10 do 15 % kosztów całej inwestycji.