• Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Biblijną, rozpoczynającą kolejny Tydzień Biblijny ,który jest zachętą do czytania Pisma Świętego i dogłębnego poznawania Jezusa Chrystusa. Rozważamy dzisiaj fragmenty Listu Św. Pawła Apostoła do Galatów. Każdy chętny przy wyjściu z Kościoła może zabrać ze sobą maleńką karteczkę z zaznaczonymi fragmentami Listu św. Pawła do Galatów oraz fragment Psalmu. Trzeba w domu odszukać powyższe fragmenty Pisma Świętego, z wiarą i pobożnie przyswajać sobie tę Bożą Mądrość/. ”Cała Polska czyta Pismo Święte” – to główna myśl, która przyświeca tym dniom. Karteczki będą również dostępne w następnych dniach.
  • Niedziela Biblijna jest doskonałą okazją by podzielić się z całą parafią piękną wiadomością. Otóż nasza młoda parafianka, uczennica naszego gimnazjum, Amelka Świeboda po wygraniu Diecezjalnego etapu Konkursu Wiedzy Biblijnej na etapie Wojewódzkim (pięć Diecezji, ponad 60 uczestników) zajęła II miejsce. Bardzo serdecznie jej gratulujemy. Dziękujemy również Pani Katechetce oraz Rodzicom. Dzięki takiej szlachetnej postawie chrześcijańskie wartości ciągle są na właściwym miejscu, a Bóg, ten Dobry i Miłosierny Bóg z kart Świętej Biblii – zawsze na pierwszym miejscu.
  • Jutro wspomnieniem św. Józefa Rzemieślnika rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony szczególnej czci Najświętszej Matki Maryi. Nabożeństwa Majowe odbywać się będą codziennie po Mszach Świętych popołudniowych.
  • W środę przeżywamy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Św. o godz. 10.00 i 16.00.
  • Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone za potrzeby Syrii.
  • W przyszłą Niedzielę – pierwszą miesiąca maja – po każdej Mszy Św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy śpiewali Litanię Loretańską do Najświętszej Maryi Panny.
  • 7 maja przypada 60 rocznica powstania naszej parafii. Została utworzona 7 maja 1957 r. dekret ks.bpa Zdzisława Golińskiego. 27 czerwca będzie Msza Święta na tę pamiątkę, połączona z przeżyciami kolejnych „Urodzin Rogoźnika”.
  • W związku z peregrynacją figury Matki Bożej Fatimskiej 13 maja odbędzie się pierwsze Nabożeństwo Fatimskie/sobota/. W każdą niedzielę figura będzie w kościele, zabieramy figurę z kościoła po Mszy Świętej popołudniowej i przynosimy następnego dnia przed Mszą Świętą popołudniową. W przedsionku kościoła jest wystawiona lista. Wpisujemy na liście nazwisko przy dacie – jest to dzień, w którym zabieramy figurę. Np. 20 maja….tzn. 20 maja po Mszy Świętej zabieramy figurę do domu i przynosimy 21 maja przed Mszą Świętą. Jest przygotowany specjalny modlitewnik, który będzie wędrował razem z figurą Matki Bożej Fatimskiej.