• Rozpoczynamy dzisiaj w Imię Boże nasze Parafialne Rekolekcje.Czas, który w naszej parafialnej wspólnocie będzie miał zarówno charakter pokutny /czas łaski i zbawienia/ jak i przebłagalny:
    za grzechy świętokradztwa,  za grzechy przeciwko Duchowi Świętemu a także za grzechy niechrześcijańskich imprez Wielkopostnych powtarzających się w naszej parafii każdego roku: 8 marca, 19 marca itd. –  żadnej dyspensy, ani przyzwolenia Kościoła na takie łamanie Świętego Czasu WIELKIEGO POSTU  –  nie ma i nie będzie.
  • Rekolekcje będzie prowadził – dobrze nam znany i bardzo lubiany – ks.kan. Zbigniew Kozłowski z Domu Św. Józefa z Będzina, którego bardzo serdecznie witam w naszej wspólnocie.
  • Msze święte z naukami rekolekcyjnymi dzisiaj o godz. 8.00 i 10.30.
    Natomiast  po mszy św. wieczornej /16.00/ będzie odprawione Nabożeństwo Gorzkich Żali.
    Po mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie z dziećmi i rodzicami dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.
  • Następne spotkanie rekolekcyjne odbędzie się w przyszłą niedzielę w takim samym porządku.
  • W tygodniu – chwile spotkań indywidualnych:
    – na godzinę przed każdą wieczorną Mszą Świętą będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i indywidualna – adoracja i osobista modlitwa poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia.
    – na kwadrans przed Mszą Świętą będzie czytanie i wspólne rozważanie wybranych fragmentów Pisma Świętego.
  • We wtorek wyjątkowo w tym tygodniu, ze względu na spowiedź w parafii Nowa Wieś, Msza św. poprzedzona godzinnym wystawieniem Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 16.00. Spotkanie dla dzieci w ramach „wtorku młodych” rozpocznie się o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam.
  • Natomiast w piątek – III miesiąca – t.j. 17 marca /dzień Imienin ks.Zbigniewa !!/ – o godz. 10.00  będzie odprawiona Msza św. przebłagalna za liczne grzechy Naszej Parafii, a potem całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu do Nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 16.30. Ten dzień, wspólnej pokuty i ścisłego Postu /do tego zachęcam/ zakończymy Mszą świętą o Bożym Miłosierdziu.
  • Zapraszam do indywidualnej modlitwy w naszej parafialnej Świątyni i ofiarowania swoich wyrzeczeń  i  swoich cierpień w intencji  najbliższych: o wiarę i piękne życie.

z   BOGIEM