• Dzisiaj wypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach Św. o godz. 8.00 i  10.30  będziemy wspólnie adorowali Jezusa Eucharystycznego. Po Mszy św. popołudniowej będzie odprawione Nabożeństwo Gorzkich Żali.
  • W najbliższą środę – 8 marca – Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy , poprzedzającą wieczorną Mszę św. będziemy wspólnie ofiarowali w intencji wszystkich kobiet z racji ich Święta.
  • W piątek o godz. 16.30 zostanie odprawione Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich a potem wieczorna Msza św.
  • 25 marca b.r. w Święto Zwiastowania Pańskiego ,w Bazylice Katedralnej, w 25 rocznicę powstania Diecezji Sosnowieckiej ks. Bp Ordynariusz podczas uroczystej Mszy św. poświęci figurę naszej Matki Bożej Fatimskiej. Ta figura zgodnie z zapowiedzią i życzeniem ks. Biskupa /List z czasu kolędy/ będzie nawiedzać nasze domy aby nas zachęcić do codziennej modlitwy, do przemiany serc oraz do wspólnego, rodzinnego przeżywania czasu w prawdziwej miłości a także do spokojnego i roztropnego pokonywania życiowych trudności i mądrego rozwiązywania rodzinnych konfliktów.
  • Obecność Najświętszej Matki w naszym domu powinna nas umacniać w jedności i we wzajemnej życzliwości. Już dziś powinniśmy przemyśleć i wybrać jak najdogodniejszy czas Nawiedzenia.
  • Rodzina, bądź przedstawiciel rodziny będzie zabierał figurę z naszej świątyni by w godnym miejscu postawić Ją we własnym domu. Także już dziś proszę by były to religijne przeżycia w gronie najbliższej rodziny. Uszanujmy swoją prywatność.