MŁODZI JAŁMUŻNICY

Pod czujnym okiem Pani Ani Katechetki , uczniowie Zespołu Szkół w Rogoźniku uczestniczą w wielu inicjatywach Szkolnego Koła Caritas .

I tak oto zaangażowani są w program diecezji sosnowieckiej „Młodzi Jałmużnicy”, prowadzili wiele akcji „TAK POMAGAM”, KROMKA CHLEBA. Przeprowadzili przed kościołem ZBIÓRKĘ pieniędzy NA FUNDACJĘ DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA oraz ZBIÓRKĘ na DOMOWE HOSPICJUM FUNDACJI PRO SALUTE.

To tylko niektóre akcje charytatywne, które współorganizowała lub w których uczestniczyła, nasza rogoźnicka szkoła.

Piękne jest, że młodych ludzi od najmłodszych lat uwrażliwia się na potrzeby innych. Piękne jest, że dostrzegają te potrzeby, pomagają i czerpią radość z pomagania.

DIECEZJALNY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

Chociaż przeżywamy czas Wielkanocy, warto wspomnieć o Diecezjalnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Jaworznie, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Zuzia Masłoń, Zuzia Ferdyn i Piotr Sadowski. Piotrek otrzymał nagrodę specjalną ufundowaną przez Posła na Sejm. Gratulujemy!

DEKANALNY ETAP XXII KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ

Nasza parafia organizowała dekanalny etap XXII Konkursu Wiedzy Biblijnej dla uczniów szkoły podstawowej. W konkursie brało udział 18 osób.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz obrazki z Michałem Archaniołem.