Tym razem naukę rekolekcyjną wygłosił nasz Ksiądz Proboszcz. Nawiązał do wspominanej wcześniej Przypowieści o Miłosiernym Ojcu. Tym razem sporo uwagi poświecone zostało synowi marnotrawnemu i jego bratu. Przecież obaj zgrzeszyli względem Boga, ale i względem siebie nawzajem. A Miłosierny Ojciec wybacza.

Ojcze, przebacz mi bo zgrzeszyłem ”.

Czyż nie jest prawdą, że bardzo często wypowiadamy te słowa w konfesjonale. Potem spowiednik stuka i… chcielibyśmy powiedzieć, grzechy zostały nam wybaczone, a tak naprawdę wszystko najczęściej zaczyna się od nowa. Metafora pralki, wkładanych do niej gromadzonych brudów i włączanie programu dobrej spowiedzi, chyba pobudziła do refleksji niejednego parafianina. Czy moje życie nie wygląda podobnie? Czy nie traktuję spowiedzi jak pralki automatycznej czyszczącej nasze brudy i czekającej na kolejną dostawę? A może warto by coś zmienić? Popracować nad sobą? Wcielić w życie to mocne postanowienie poprawy i po prostu pracować nad sobą.

Współczesny człowiek boi się zmian, tkwi najczęściej w stagnacji i tak jest mu dobrze. Chyba nic gorszego nie można życzyć nawet wrogowi.

Nie bójmy się zmian! Pracujmy nad sobą! Wkładajmy do naszej pralki coraz mniej brudów! Dawajmy świadectwo! Uwierzmy, ze Bóg naprawdę nam wybacza! A my?

Mszę wzbogacały wielkopostne pieśni, wykonywane przy dźwiękach gitary, przez grupę Dzieci z Wtorków Młodych, piękne wprowadzenie do Liturgii, czytania, modlitwa wiernych w wykonaniu młodych parafian. Módlmy się wszyscy, aby było ich coraz to więcej.

W poniedziałek, 27 marca, o godzinie 10.00 , odprawiona została Msza Święta dla chorych i za chorych. W przepięknym kazaniu, Ksiądz Proboszcz tłumaczył sens cierpienia, ofiarowania go za innych i przyjmowania go z pokorą. Parafianom udzielono Sakramentu Namaszczenia Chorych i zostali pobłogosławieni Najświętszym Sakramentem.