W ostatnią niedzielę kwietnia w naszej Świątyni Parafialnej miała miejsce już tradycyjnie Msza Święta z dziećmi i dla dzieci.

Całą oprawę słowno – muzyczną przygotowały dziewczynki z Wtorków Młodych. Julcia, we wprowadzeniu do liturgii, tak pięknie zauważyła, że Pan Jezus zaprasza nas dzisiaj na dwunasto kilometrową przechadzkę do Emaus.

Jakże nie przyjąć tego zaproszenia? W drodze najlepiej iść ze śpiewem na ustach, z towarzyszeniem gitary.

Iść, śpiewać, chwalić Pana poprzez Słowo i posługę… To za mało… Ale iść tanecznym krokiem, to już coś…

Po Mszy Świętej dzieci uczone były prze Maję, Julkę i Melcię kroków tańca do piosenki „Bóg zasiewa święte ziarno”, a Nadia z Panią Grażyną i Panami: Robertem i Michałem uczyła dzieci tekstu.

No i udało się. Wielbiliśmy Pana Boga tańcem.