WTORKI MŁODYCH

Już od dziesięciu miesięcy grupa dzieci z naszej parafii spotyka się na tzw. Wtorkach Młodych. Zajęcia rozpoczynają się Mszą Świętą, w której dzieci aktywnie uczestniczą, a następnie mają spotkania w przygotowanej, głównie dla nich, salce katechetycznej.

Bo na wstępie warto by zaznaczyć, że dzięki zaprzyjaźnionym osobom, udało nam się zagospodarować nieużywane do tej pory kościelne pomieszczenie.

Na zajęciach przy dźwiękach gitary dzieci ćwiczą piosenki, które później wykonują podczas Mszy Świętej.

W każdą ostatnią niedzielę miesiąca, o godzinie 10.30. msza święta przybiera nieco inny charakter. Młodzi parafianie doskonalą się w czytaniach mszalnych, modlitwie wiernych, wprowadzeniu do liturgii.

                

W miesiącu maju, dzieciaki prowadziły od czasu do czasu Nabożeństwa Majowe, które urozmaicane były piosenkami maryjnymi.

Przed wakacjami przy cieście i lodach bawiły się w ogrodzie Księdza Proboszcza.

W październiku bardzo aktywnie uczestniczyły w Nabożeństwach Różańcowych. Nie będzie przesadą określenie, że tej grupce dzieciaczków udało się zachęcić do wspólnego śpiewu wszystkich obecnych parafian.

Od listopada rozpoczęliśmy przygotowania do Bożego Narodzenia. Pan Robert wykonał piękną stajenkę, a dzieci przyniosły zabawki, które pełniły zaszczytne funkcje Dzieciątka, Maryi, Józefa. Nie zabrakło też owieczek, osiołka i wielbłąda. Nie dojechał, niestety, trzeci król, ale z tego, co nam wiadomo, w przyszłym roku na pewno zaszczyci nas swoją obecnością. Tworząc stajenkę, dzieci cały czas ćwiczyły kolędy, które zaprezentowane zostały na Koncercie, 31 stycznia. Koncert był wspaniały, dzieciaki śpiewały tradycyjne oraz mniej znane utwory – nie dopisała niestety publiczność. Następnym razem lepiej nagłośnimy w parafii takie wyjątkowe wydarzenia.

Teraz czas Wielkiego Postu. Rozpoczynamy naukę nowych piosenek.

17 marca 2017, przygotowaliśmy wyjątkowe rozważania Drogi Krzyżowej.

Panie Jezu, pójdę teraz za Tobą Drogą Krzyżową. Ty bardzo mnie kochasz, a ja chcę być blisko Ciebie. Nie martw się, że Twoi dorośli uczniowie Cię opuścili. Dzieci na pewno pozostaną przy Tobie”.

Ciężki Krzyż przenosiliśmy od stacji do stacji, a Matka Boska towarzyszyła nam w drodze, pomagała w słowach litanii „Matko, która nas znasz”.

A w czerwcu, jeżeli odrobinę pomogą nam zaprzyjaźnieni dorośli, zamierzamy wystawić musical pt. „Mały Książę” – któremu przyświecać będzie motto „Dobrze widzi się tylko sercem.

Uczestnicy Wtorków Młodych stanowią kilkuosobową grupę – młodych osób, które zdążyły zaprzyjaźnić się ze sobą i ze swoimi opiekunami.

Wszystkie chętne dzieci gorąco zapraszamy do współtworzenia naszej grupy.

Prowadzący zajęcia Grażyna i Robert Orgasińscy