25marca 2017 roku, w sobotę, w sosnowieckiej bazylice – katedralnej miał miejsce wyjątkowy jubileusz : 25 – Lecie Diecezji Sosnowieckiej.

Mszę Świętą odprawił Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. Prócz tego, że powitaniom i podziękowaniom nie było końca bo i senatorowie zaszczycili Sosnowiec swoją obecnością, i osoby z kancelarii Pani Premier, i oczywiście Gospodarze Miasta, i Minister Kultury i Sztuki, który przywiózł fundusze na remont kościoła, msza miała uroczysty, wręcz podniosły charakter. Orkiestra, dwa chóry i mnóstwo delegacji z różnych parafii. Delegacji, które przede wszystkim przywiozły Figury Matki Boskiej Fatimskiej. Figury zostały poświęcone przez Księdza Biskupa i będą peregrynować po rodzinach sosnowieckiej diecezji.

Bardzo miłym akcentem pod koniec mszy, była odpowiedź Księdza Biskupa na apel Papieża Franciszka oraz Polskiego Caritasu i podjęcie się przez sosnowiecką diecezję adopcji 25 rodzin z Syrii. Więcej na temat tego przedsięwzięcia można przeczytać na stronie internetowej www.rodzinarodzinie.caritas.pl

To pięknie, że za otrzymane dobro, nasza diecezja rewanżuje się również dobrem.

Z naszej Parafii Figura Matki Boskiej Fatimskiej także odbyła podróż do katedry, a w niedzielę, na Mszy Świętej o godzinie 10.30 została uroczyście wniesiona w towarzystwie dzieci, uczestników Wtorków Młodych i złożona w przepięknej Kapliczce, wykonanej własnoręcznie przez naszego Księdza Proboszcza.

Mamy nadzieję, że po Wielkanocy, kiedy rozpocznie się czas peregrynacji Figury, wiele rodzin naszej parafii zaprosi do swych domów Matkę Boską z Fatimy.