• Z racji przypadającej dzisiaj pierwszej niedzieli miesiąca po każdej  mszy św. adorujemy Jezusa Eucharystycznego. Rozpoczynamy jednocześnie Tydzień Trzeźwości. Modlitwą i czynem wspieramy to szlachetne dzieło kościoła świętego.
  • Środa Popielcowa to początek Czcigodnego i Świętego czasu Wielkiego Postu . Obrzędem posypania głów popiołem na znak pokuty , podczas mszy św. o godzinie 10.00 i  00 włączymy się  jako  parafialna wspólnota w ten czas świętego nawracania.
  • W Środę popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość i post ścisły tzn. trzy posiłki w tym jeden do syta. Pamiętajmy, że wstrzemięźliwość /powstrzymanie się/ od pokarmów mięsnych obowiązuje od ukończenia 14 roku życia aż do śmierci. Natomiast post obowiązuje od ukończenia 18 roku życia do 60 roku życia /tzn.w Środę popielcową i Wielki Piątek/.
  • W piątek o godz.16.30 pierwsze Nabożeństwo Drogi Krzyżowej . Spowiedź od godz. 16.00
  • W przyszłą niedzielę – Pierwszą Wielkiego Postu Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawione będzie po mszy św. wieczornej.
  • Dzisiaj przed naszym kościołem wolontariusze z Będzina zbierają dobrowolne ofiary na potrzeby Hospicjum.
  • Serdeczne Bóg zapłać Paniom i Panom z naszej parafii za pomoc w rozbiórce świątecznej dekoracji, za uporządkowanie kościoła i przygotowanie go do codziennej liturgii. Dziękuję Paniom: Mieczysławie Romik,  Magdalenie Sapińskiej,  Zofii Ferdyn, Halinie Kotuła  i  Joannie Będkowskiej oraz Panom: Piotrowi Masłoniowi, Januszowi Możdżeniowi, Zdzisławowi Kuśmierskiemu, Stanisławowi Ferdynowi, Edwardowi Pawełczykowi i Mateuszowi Zemło.  Bóg zapłać.