• Dzisiaj w liturgii Kościoła rozpoczyna się tzw. Okres Pasyjny czyli czas jeszcze głębszego i bardziej pobożnego rozważania Męki i Śmierci Jezusa. My, w naszej parafialnej wspólnocie dziękujemy Dobremu Bogu za czas przeżytych Rekolekcji, rekolekcji dla starszych oraz dzieci i młodzieży. Każdy kto chciał i jak tylko chciał skorzystał z tego świętego czasu i z tej kolejnej szansy na uratowanie swojej duszy i  swojego życia. Oczekujemy zbawiennych owoców tych cudownych spotkań ze Słowem Bożym, które przecież jest „ skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny”. To Boże Słowo każdego z nas „dopadnie”. Ta niedziela to także nasz wspólny, rodzinny rachunek sumienia. Módlmy się za wszystkich bezmyślnie obojętnych i złośliwie zatwardziałych.
  • Po mszy świętej wieczornej / 16.00/ będzie odprawione Nabożeństwo Gorzkich Żali.
  • W piątek o godz. 16.30 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich.
  • W najbliższą sobotę przeżywać będziemy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
  • W przyszłą Niedzielę obchodzimy Pamiątkę Uroczystego Wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, która jest początkiem Wielkiego Tygodnia – Czasu Świętego i Czcigodnego w Historii Kościoła. Tradycyjne poświęcenie palm odbędzie się na mszy świętej o godz. 10.30.
  • Tego dnia młodzież naszej Diecezji przeżywa swoje wspólnotowe święto i wspólnotowe spotkanie w Bazylice Katedralnej w Sosnowcu. Uroczysta msza św. rozpocznie się o godz. 11.30 w kościele katedralnym. Młodzież zgromadzi się o godz. 10.00 w kościele Bożego Miłosierdzia w Sosnowcu.
  • Będzie można także w przyszłą niedzielę nabyć /w cenie 5 zł./ tzw. chlebek miłości, który jest bardzo wymownym znakiem naszej troski o najbiedniejszych. Caritas naszej Diecezji za otrzymane z tego tytułu ofiary wspiera najbardziej potrzebujących. Ten chlebek niech się znajdzie w naszych koszyczkach na poświęceniu pokarmów w Wielką Sobotę, niech będzie na naszym Wielkanocnym stole, a nade wszystko niech będzie w naszych sercach jako cudowny znak naszego miłosierdzia.
  • Na najbliższą sobotę, na godz. 10.00 serdecznie zapraszam mieszkańców z ul. Węgroda  oraz wszystkich chętnych do sprzątania naszego parafialnego kościoła i do przygotowania go do Świąt Wielkanocnych.
  • Bardzo serdecznie proszę, aby do Świąt zgłosili się – w zakrystii, kancelarii czy nawet telefonicznie – Jubilaci, którzy w tym roku obchodzą 25 czy 50 rocznicę Ślubu, a zainteresowani są uczestnictwem w Ogólnodiecezjalnych Uroczystościach, które odbędą się 21 maja w Dąbrowie Górniczej.
  • Ciągle jeszcze u autorów /Włodzimierz Flak i Artur Flak/ można nabywać wydaną niedawno publikację o Rogoźniku.