• Dzisiaj po mszy św. popołudniowej będzie odprawione nabożeństwo Gorzkich Żali.
  • W środę o godz. 17.00 zostanie odprawiona Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a potem wieczorna msza święta.
  • W piątek o godz. 16.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich.
  • Od przyszłej niedzieli rozpoczynają się nasze wspólne parafialne Rekolekcje Wielkopostne /III Niedziela Wielkiego Postu/. Msze święte z naukami rekolekcyjnymi będą odprawione o godz.: 8.00, 10.30 i 16.00 /po tej mszy św. odprawione będzie Nabożeństwo Gorzkich Żali/. W tygodniu po III niedzieli Wielkiego Postu, codziennie od godz. 16.00 /w piątek od 15.00/ będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i   prywatna /osobista/ adoracja zakończona czytaniem i rozważaniem Pisma świętego. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie przed kościołem jak również zamieszczony jest w internecie.
  • W związku ze spowiedziami w naszym dekanacie w tygodniu po przyszłej niedzieli będzie kilka zmian w godzinach wieczornych nabożeństw. Najpierw we wtorek 1 marca /spowiedź w Nowej Wsi/ msza św. wieczorna rozpocznie się o godz. 18.15 a w sobotę 5 marca /spowiedź w Pyrzowicach/ msza św. rozpocznie się o godz. 17.30. Również 9 marca /środa/ msza św. popołudniowa rozpocznie się o godz. 17.30 /spowiedź w Tąpkowicach/. Zmiany te /za które serdecznie przepraszam/ będą zaznaczone na drukowanych kartkach intencji mszalnych jak również na naszej stronie internetowej.
  • Serdecznie dziękuję P. Tadeuszowi Oparze za namalowany obraz Matki Bożej Niepokalanie Poczętej oraz P. Sławomirowi Ferdynowi za wykonanie dębowej ramy a także obu Panom dziękuję za zainstalowanie obrazu na ścianie naszego Kościoła. Obraz został poświęcony w środę podczas Nowenny do Matki Bożej.
  • Można ciągle jeszcze nabyć monografię Rogoźnika u autorów Panów: Włodzimierza i Artura Flak.
  • Ponieważ Zespół Szkół w Rogoźniku w tym roku przeżywa 50 rocznicę powstania /główne uroczystości są przewidziane na początku czerwca/ dlatego Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne zwracają się do wszystkich z bardzo serdeczną prośbą aby wszelkie pamiątki /zwłaszcza zdjęcia choć nie tylko/ związane z codziennym życiem szkoły, w miarę możliwości przekazać organizatorom. Po wykorzystaniu, materiały będą zwrócone.