• Przeżywamy bezpośrednie już przygotowanie do owocnych, głębokich i radosnych obchodów Świąt Bożego Narodzenia.
  • W czwartek Wigilia tych pięknych i czcigodnych  Świąt Bożego Narodzenia. W ten jedyny i niepowtarzalny dzień w roku, zasiądziemy w rodzinnym gronie do wspólnej wieczerzy Wigilijnej aby dzieląc się opłatkiem – symbolem miłości, jedności i dobroci złożyć sobie jak najlepsze życzenia i aby także wspólnym śpiewem kolęd łączyć swoje myśli i serca dla pokornego budowania świata naszych marzeń, a więc świata miłości, prawdy i uczciwości.
  • Msza św. odprawiona będzie tego dnia rano o godz. 10.00
  • O godz. 21.30 w modlitwie i skupieniu przygotujemy się na przyjście Jezusa i przyjęcie Jego zbawiennej łaski. Będzie nam towarzyszył nasz zespół „Promyk nadziei” .Na to spotkanie z miłosiernym Panem serdecznie zapraszam.
  • O godz. 22.00 rozpocznie się uroczysta msza św. pasterska zwana Pasterką, na którą również bardzo serdecznie wszystkich zapraszam i gości, i naszych parafian.
  • W tej cudownej wspólnocie Kościoła, który jest naszym domem, w radosnym uwielbieniu rozpoczniemy świąteczne przeżycia-religijne i rodzinne. Niech te Święta nas łączą i jednoczą w prawdziwej miłości. Tak wiele zależy od każdego z nas. I uczyńmy wszystko by nikt przez nas nie zmarnował tego Bożego czasu, czasu łaski i miłości. Pomóżmy sobie wzajemnie aby ten czas był święty i niezapomniany. Taca z Pasterki jest przeznaczona na tzw. Fundusz Życia.
  • Msze święte w ciągu dnia odprawione będą o godzinie 8.00 , 10.30 i 16.00.
  • W sobotę – w  II  Dniu  Świąt Bożego Narodzenia, Kościół czci pierwszego męczennika Św. Szczepana. Ofiary składane na tacę będą  przeznaczone na  potrzeby katolickich uczelni w naszej Ojczyźnie.
  • Msze św. w ciągu dnia będą odprawione o godzinie :  8.00,  10.30  i  16.00.
  • W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy tradycyjne Święto Świętej Rodziny.
  • Można jeszcze nabyć świecę Adwentową. Zachęcam do świadomego włączenia się w tę piękną i szlachetną akcję kościoła pomocy potrzebującym dzieciom. Każdego roku z tej naszej wspólnej POMOCY korzystają dzieci z wielu bardzo biednych rodzin – nie bądźmy obojętni. Niech świeca wigilijnej Pomocy dzieciom będzie bardzo wymownym gestem i chrześcijańskim świadectwem naszej wrażliwości i miłości… przecież ciągle tak wiele biedy jest obok nas. Nie bądźmy obojętni.
  • Bardzo serdecznie zapraszam na środę na godz. 9.00 wszystkich chętnych do świątecznego dekorowania naszej parafialnej Świątyni.
  • Zaraz po świętach rozpocznę wizytę duszpasterską . Kolęda to wspólna modlitwa wypraszająca Boże błogosławieństwo dla całej rodziny, to poświęcenie domu oraz rozmowy na tematy religijne. Plan kolędy jest wywieszony w gablotach przy kościele. W przedsionku kościoła znajduje się poświęcona woda.
  • 6 stycznia w Ur. Objawienia Pańskiego /Trzech Króli/ z inicjatywy naszych parafian włączymy się wzorem wielu już wspólnot w tzw. Orszak Trzech Króli. Nie będzie tego dnia mszy św. o godz. 10.30. Natomiast wspólnie będziemy uczestniczyć w Liturgii o godz. 12.00. Szczegóły za tydzień.